Wygodny materac to pojęcie względne. Jedni lubią spać na twardych a inni na miękkich łóżkach. Zanim zdecydujemy się na zakup materaca warto dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Czy wiesz, że przeciętny człowiek śpi około 8 godzin na dobę? 1/3 naszego życia przesypiamy 🙂 Sen jest niezwykle ważny dla naszego organizmu, pozwala mu się zregenerować, rozluźnić mięśnie i uspokoić nerwy. Dlatego tak ważne jest abyśmy się wysypiali a co za tym idzie dobrali odpowiedni materac, który zapewni nam regenerację.

Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin na dobę? 1/3 naszego życia przesypiamy!

TWARDOŚĆ

Po pierwsze pomyśl czy lubisz spać na twardym czy miękkim materacu? Po drugie jeśli dzielisz łóżko z drugą osobą musisz wziąć pod uwagę także jej upodobania. Ważnym aspektem są także problemy z kręgosłupem lub inne dolegliwości zdrowotne. Prawdą jednak jest, że materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Najlepszy jest ten, który dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Warto spojrzeć także na poniższą infografikę. Jeśli materac ma być dla dwóch osób wówczas bierzemy pod uwagę wagę osoby cięższej.

SPRAWDŹ

Wypróbuj zanim kupisz – to najlepszy sposób by odpowiednio dobrać materac. Jednak jeśli nie masz takiej możliwości możesz skorzystać z pomocy internetowych doradców, np. Comforteo.

JAKOŚĆ

Zwróć uwagę z czego wykonany jest materac. Marka Comforteo stawia tylko na surowce spełniające najbardziej wyśrubowane normy jakości. Tkaniny, z których wykonano pokrowce możesz prać bez obaw w temperaturze do 60 stopni!

NASZ WYBÓR

Materac użytkujemy od miesiąca i jesteśmy bardzo zadowoleni i przede wszystkim dobrze się wysypiamy 🙂 Wybraliśmy materac Ergolatex, który zbudowany jest z trzech warstw – lateksu oraz warstwy pianki wysokoelastycznej. Model ten posiada właściwości antyalergiczne i ortopedyczne, jest polecany osobom, które mają kłopoty z kręgosłupem, zasypianiem i alergią. Materac jest elastyczny i dostosowuj się do anatomicznego kształtu ciała. Jest średnio twardy (H2), czyli taki jak lubimy najbardziej.

Wybraliśmy materac Ergolatex, który zbudowany jest z trzech warstw – lateksu oraz warstwy pianki wysokoelastycznej.

Pokrowiec na materac wykonany jest z przyjemnego w dotyku pikowanego włókna klimatyzującego, które w swojej strukturze ma wełnę kaszmirową (najdroższy naturalny surowiec przędzalniczy). Można go prać w temperaturze do 60 stopni Celcjusza.

Materac Ergolatex jest dwustronny czyli możemy go dowolnie odwracać (góra-dół, głowa-stopy). Dzięki temu pamiętając o odwracaniu raz na kilka miesięcy wydłużymy jego żywotność.

Marka Comforteo jest stuprocentowo polskim producentem, w dodatku z Wielkopolski. Fabryka znajduje się niecałe 90 km od naszego domu 🙂 Wybierając produkty marki wspieramy polską gospodarkę i dajemy zatrudnienie swoim rodakom 🙂

Marka Comforteo jest stuprocentowo polskim producentem, w dodatku z Wielkopolski.

Co ważne na materac mamy 10-letnią gwarancję. Więcej na temat materaca Ergolatex możecie przeczytać na stronie producenta: Comforteo.