W świecie nowoczesnych wnętrz luksus często oznacza nie tylko designerskie wyposażenie, wyrafinowane formy i nietuzinkowe wykonania. Dziś luksusem jest otaczanie się materiałami, barwami i kształtami, które korespondują z naszymi potrzebami, dają poczucie harmonii i równowagi na co dzień oraz bliskości z naturą.

W tej roli znakomicie sprawdzają się podłogi drewniane, które są bezbłędną kanwą każdej aranżacji wnętrza stworzonego na miarę indywidualnych potrzeb. Bowiem każdy z nas ma swoją miarę luksusu. Dla niektórych będzie to szykowne wnętrze w stylu glamour, pełne blasku i blichtru, dla innych stylowa przestrzeń, w której najcenniejsze są rodzinne pamiątki. Bez względu na to, co w naszym otoczeniu sprawia, że czujemy się wyjątkowo, parkiet drewniany upiększy naszą życiową przestrzeń, doda jej klasy i charakteru. Różnorodne kolekcje oferowane przez polską marę Jawor-Parkiet, producenta z ponad 30-letnim doświadczeniem to gwarancja ponadczasowego wyboru, jakości i atrakcyjnego wzornictwa.

Podłogi drewniane w domu – naturalnie wyjątkowe

Co sprawia, że podłogi drewniane dają nam poczucie luksusu we wnętrzu? Przede wszystkim same w sobie są materiałem wyjątkowym, bo pochodzącym z najcenniejszego źródła  – natury. Różnorodny rysunek, zachwycający układ słojów i sęków stanowią nietuzinkową dekorację. To niepowtarzalne, naturalne piękno będące atutem podłóg drewnianych jest ponadczasową wartością we wnętrzu.

Wybór podłóg drewnianych zamiast tych wykonanych z materiałów sztucznych, niepodlegających recyklingowi wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, będąc wyrazem troski o środowisko. To niezwykle cenny walor, który ma pozytywny wpływ na przyrodę, ale także nasze samopoczucie na co dzień. 

Podłogi drewniane Jawor-Parkiet są w pełni ekologiczne, hipoalergiczne, tworzą zdrowy mikroklimat we wnętrzu, a to zapewnia nam bezcenne poczucie bezpieczeństwa naszych najbliższych.

Podłogi drewniane w domu  – przytulnie i z charakterem

We współczesnych wnętrzach luksus często łączy się  z minimalizmem. Prostymi formami mebli i dodatków, chłodnymi, surowymi w odbiorze materiałami, jak szkło, metal, stal. W takich przestrzeniach podłoga drewniana będzie nie tylko bazą aranżacji wnętrza. Może odegrać główną rolę  – nietuzinkowej dekoracji, która zarazem dodaje przytulności oraz podkreśla charakter i styl pomieszczeń. Pozwala wyeksponować wyrafinowane formy mebli, znakomicie koresponduje z designerskimi kształtami oświetlenia czy oryginalnymi dodatkami.

Rewelacyjnie sprawdzi się podłoga, która nie tylko zachwyca barwą i rysunkiem, ale również nietuzinkową teksturą. To znak szczególny desek z kolekcji Forest Legend od Jawor-Parkiet, inspirowanej pięknem i majestatem starego lasu. Tekstury uzyskane na powierzchni desek nawiązują do naturalnego wyglądu wiekowego drewna. Trzy rodzaje postarzania powierzchni zapewniają kolekcji jej unikalny charakter. Te wyjątkowe tekstury powstały w efekcie naniesienia śladów po pile prostopadle do słojów deski, heblowania oraz embosowania. Zabiegi te przyspieszają naturalny proces starzenia się drewna, a w efekcie na powierzchni desek uzyskano wyjątkowe tekstury, starannie dopasowane do palety pięciu dekorów Forest Legend.

>>> Zobacz całą kolekcję Forest Legend<<<

Podłogi drewniane w domu  – pomysł na niecodzienną aranżację

Poczucie luksusu w domowym otoczeniu może nam zapewnić również niecodzienna aranżacja, której oryginalności dodają ciekawe rozwiązania wnętrzarskie. Wyjście na przeciw trendom, by stworzyć przestrzeń wyróżniającą się na tle sezonowej, mody może dać wyjątkową satysfakcję. Pomysł na takie rozwiązanie również znajdziemy w ofercie podłóg drewnianych Jawor-Parkiet. Bowiem deski czy parkiet możemy zastosować nie tylko na podłodze, ale także wybrać drewno na ścianę. Taki sam materiał na podłodze oraz wybranej, najlepiej tej najbardziej eksponowanej, ścianie w pomieszczeniu gwarantuje spójny efekt.  Za pomocą elementów z  dowolnie wybranej kolekcji możemy stworzyć atrakcyjną i niepowtarzalną dekorację.

Zjawiskowy efekt dadzą krótsze deski z serii Design Experiene ułożone we wzór jodły klasycznej. Bez względu na to jaki dekor wybierzemy, symetryczny, efektowny deseń na podłodze i ścianie zrobi niesamowite wrażenie, dodatkowo spotęgowane przez grę światła na powierzchni desek. Jodła klasyczna to dobry wybór do nowoczesnych projektów, w tych nieco bardziej stylowych niepowtarzalny efekt dla wzór jodełki francuskiej na podłodze i ścianie.

>>> zobacz całą kolekcję Design Experiene <<<

Bogatą paletę dekorów oraz wybór elementów do większych jak i mniejszych przestrzeni oferuje kolekcja desek i parkietów Chevron. Natomiast we wnętrzach minimalistycznych, w duchu japandi czy stylu loft, możemy sobie pozwolić na długie proste deski z kolekcji FertigDeska lub Luxury  – nie tylko jako dekoracja ściany, ale nawet sufitu.

>>> zobacz całą kolekcję Chevron <<<

Wpis powstał we współracy z marką Jawor-Parkiet.