W ubiegłym tygodniu miałam okazję uczestniczyć w Tubądzin Blog Day 2020. To już trzecia edycja spotkań z blogerami podczas, których Tubądzin otwiera drzwi swojej fabryki!


Udział w Tubądzin Blog Day to przede wszystkim możliwość poznania nowych kolekcji marki, zainspirowania się do kolejnych remontów i metamorfoz, ale także okazja do poznania ciekawych osób 🙂

Wizyta w fabryce 

    Wraz z pozostałymi uczestnikami miałam okazję odwiedzić zakład Ceramiki Tubądzin II , zobaczyć pracownię, laboratorium oraz samą fabrykę. Mieliśmy okazję poznać pracę nad tworzeniem nowych wzorów. Mieszaliśmy farby, nanosiliśmy szkliwo i zdobiliśmy płytki. Zaczęliśmy od przygotowania matrycy wzoru skarabeusza. Drążenie w płytce to nie taka prosta sprawa 🙂 Następnie mogliśmy stworzyć wybrany kolor, nanieść go na płytkę a metodą sitodruku stworzyliśmy złocenia. Ciekawe doświadczenie pokazało nam jak długa droga jest od pomysłu do finalnego produktu. 


    Finałem zwiedzania była prezentacja prototypów kolekcji Tubądzin w kreacji Macieja Zienia w pracowni wzornictwa. Tego nie mogę Wam niestety pokazać, ale zapewniam, że będzie piękna! Znajdziemy w niej klasyczne płytki w neutralnych kolorach ale także dekory, do których mocniej zabije serce a łazienki będą wyjątkowe i niepowtarzalne!


Salon firmowy w Cedrowicach

    Oprócz wizyty w zakładzie Ceramiki odwiedziliśmy także salon firmowy w Cedrowicach. Właśnie zakończono prace nad nową elewacją budynku, która powstała z wielkoformatowych płytek. Jedną z wizji właścicieli marki Tubądzin jest to, by polskie miasta stały się piękniejsze. Co przemawia za zastosowaniem ceramiki jako zewnętrznej okładziny budynków? Płytki  są odporne na czynniki atmosferyczne, trwałe a możliwość zdobienia jest nieograniczona.


Warsztaty z Maciejem Zieniem

Po zakończeniu pierwszej części eventu wybraliśmy się do Hotelu Termalnego w Uniejowie, gdzie czekała na nas kolejna atrakcja a mianowicie warsztaty kreatywne z Maciejem Zieniem. Maciej jest nie tylko projektantem ubrań, ale także tworzy stylowe wnętrza. Historia projektowania wnętrz rozpoczęła się od zaprojektowania kolekcji płytek ceramicznych dla marki Tubądzin, a następnie otworzył własne biuro architektoniczne i apartament pokazowy w Warszawie. Jeden z największych polskich projektantów mody i wnętrz przygotował dla nas wyzwanie!

Mieliśmy wcielić się w projektantów mody i stworzyć kreację inspirowaną płytkami Tubądzin z jego najnowszych kolekcji 🙂 Chyba nie muszę dodawać, że zadanie było bardzo trudne 😀 Jednak podczas realizacji atmosfera była bardzo rozluźniona i bawiliśmy się fantastycznie!

    W moim zespole była @strefa.agnieszkachlebda, @mieszkanie.marzen  oraz  @szczyptadesignu.


Nowa Kolekcja Tubądzin

    Wśród nowości marki Tubądzin znajdziemy kolekcję MONOLITH, a w niej MARMO D’ORO, TENDER STONE, PATINA PLATE BLUE, PATINA PLATE WHITE, PATINA PLATE GREEN, REGAL STONE, TIN BROWN, TIN GRAPHITE, HARMONIC WHITE, HARMONIC GREY I ART CEMENT. Motywem przewodnim kolekcji jest natura, która jest niekończącym się źródłem inspiracji.

Moim faworytem jest kolekcja MARMO D’ORO. Znajdziemy w niej między innymi płytkę wielkoformatową o wymiarach 119,8 x 239,8 cm. Jej wykończenie może być matowe lub polerowane. Marmurowe tło przecinają szare i złote żyłki. Mają przywodzić na myśl kintsugi, czyli japońską sztukę naprawy porcelany.


    Gdybym dziś
urządzała łazienkę wyglądałaby mniej więcej tak jak na przedstawia to poniższy moodboard.
Płytki z kolekcji MARMO D’ORO, czarne detale i białe meble.

Link do produktów: płytki ścienne i podłogowe, szafka, kabina, umywalka, bateria umywalkowa, zestaw prysznicowy.

Pozdrawiam Anna