Ganek to przestrzeń, w której witamy gości, dlatego powinien być on wizytówką naszego domu. Pierwsza świąteczna aranżacja tego miejsca sprawiła mi wiele przyjemności.

Mimo że na naszym ganku wciąż jest dużo do zrobienia (podłoga, elewacja, barierki), to nie mogłam sobie odmówić udekorowania go na święta. Wielokrotnie wspominałam Wam, że marzyłam o domu z gankiem, dlatego mimo brakujących elementów, już bardzo go lubię.
W ostatnim czasie pojawiły się tu krzesła i metalowy stolik z piękną mozaiką na blacie. Bujany fotel mieliście okazję już widzieć, a ozdoby staram się zmieniać co sezon.

Świąteczna oprawa

Choinki. Wśród świątecznych dekoracji pojawiły się małe sztuczne choinki ozdobione światełkami LED. Niższe mają wysokość 60 cm, a wyższe 90 cm. Obie znajdziecie w ofercie sklepu costway.pl.
Choinki są gęste i mają dwa rodzaje gałązek. Jedne z nich wyglądają realistycznie, drugie wypełniają środek drzewka. Jego podstawa wykonana jest z betonu, dzięki czemu całość jest stabilna. Estetycznie owinięta jutą choinka jest w stanie samodzielnie stać na podłodze, ale możemy umieścić ją także w donicy. W betonowej do tej pory rosły wrzosy, ale ich czas przeminął, więc zastąpiłam je gałązkami sosny.

Lampiony. Nie wyobrażam sobie, by na ganku nie było lampionów. Te, które widzicie na zdjęciu, kupiłam na Amazonie. Proste, czarne latarenki z lampkami zasilanymi bateriami, które wyglądają jak prawdziwe świece.

Wianek. Na drzwiach do naszego domu przez cały rok wisi wianek. Staram się, by był dopasowany do panującej pory roku. Tym razem zrobiłam go samodzielnie. Taka ozdoba posłuży przez kilka lat.

Na kinkietach po obu stronach drzwi powiesiłam stroiki wykonane własnoręcznie z żywej jodły nobilis, cynowych dzwonków i kilku sztucznych gałązek ostrokrzewu.

Tekstylia. Na bujanym fotelu ułożyłam poduszkę z H&M z napisem „Happy holidays to all” oraz koc w kratę (vidaxl.pl). Możecie je również wykorzystać w salonie lub sypialni.

Na ganku rozłożyłam matę z IKEA, a na niej świąteczną wycieraczkę. Detal, jakim jest napis „Merry Christmas” (allegro.pl), sprawia, że cała aranżacja jest spójna.

Zobaczcie, jak wygląda nasz ganek w świątecznej odsłonie.

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ:

Wpis reklamowy, zawiera linki afiliacyjne.