Choćby były najpiękniejsze i najprostsze w formie to i tak nie będę lubiła grzejników! W końcu udało nam się zrobić zabudowę szpecącego grzejnika w sypialni… 


Sypialnia to miejsce gdzie powinno się odpoczywać i czuć komfortowo. Prawie tak było ale nie mogłam znieść paskudnej wnęki z grzejnikiem. Psuła mi całą aranżację sypialni. Obudowa grzejnika to najlepsze rozwiązanie. Wiedzieliśmy o tym od dawna. Tylko wciąż odkładaliśmy ten projekt DIY na później. W końcu go robiliśmy i jestem przeszczęśliwa bo efekt jest przefantastyczny!!! 

Oczywiście obudowa nie miałaby tyle uroku gdyby nie ażurowe elementy, które wykorzystaliśmy do jej wykonania. Ale zacznijmy od początku….


DREWNIANA RAMA

Założyliśmy, że ramę maskownicy wykonamy z drewna, wg. powyższego projektu. Do wykonania ramy potrzebne było 5 desek. Wymiary dostosowaliśmy do wnęki pod oknem. Dla każdego pewnie będą inne. 

AŻUROWE PANELE 

By osłona była atrakcyjna użyliśmy dekoracyjnych paneli ażurowych wykonanych z pcv ze sklepu azurove.pl 
Spośród kilkudziesięciu oryginalnych wzorów wybraliśmy ten, który spodobał nam się jako pierwszy. Wybór padł na wzór EMMA. 
Właścicielka sklepu, Ola zaprojektowała dla nas panel z zagęszczeniem wzoru, który pozwoli na przepływ ciepła i wygląda obłędnie (wielkość wzoru 6 cm). 
Panele są dostępne w kilku opcjach kolorystycznych. Z pcv spienionego dostępne są w kolorze białym matowym, panele z plexi występują w kolorze białym połysk i czarnym połysk. Dodatkowo w ofercie są panele z lustra akrylowego złotego i srebrnego.
Maksymalne wymiary paneli jakie możemy zamówić to 100cm x 2500cm. Panele są w dwóch grubościach 3 i 5 mm. Lustrzane tylko 3 mm.



Jak zrobić osłonę na grzejnik? 


Tak jak już wcześniej wspomniałam potrzebnych jest do tego 5 desek i dwa panele ażurowe. Deski połączyliśmy za pomocą kołeczków meblowych a panele ażurowe przybiliśmy gwoździkami od tyłu drewnianej ramy. Na wierzch przykleiliśmy drewnianą deskę by ukryć parapet z płytek :/ 
Nasz mały kierownik projektu pilnował byśmy zrobili wszystko tak ja sie należy i aby wszystko do siebie pasowało;)


Efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania. Grzejnik schowany a osłona jest tak śliczna, że dziwię się, że tak długo zwlekaliśmy z realizacją tego projektu 🙂 Oczywiście oceńcie sami ale dla mnie sypialnia wygląda teraz świetnie!





Więcej zdjęć nowej aranżacji sypialni pokażę Wam w osobnym wpisie 🙂


Koniecznie dajcie znać co myślicie o osłonie grzejnika 🙂
Pozdrawiamy Ania i Michał