Kolejne ogrodowe marzenie właśnie się spełnia. W realizacji pomaga mi marka Castorama, która w swojej ofercie ma domki ogrodowe z drewna i metalu, a także wszystko co potrzebne do ogrodu!

Domek ogrodowy z Castoramy niebanalnej nazwie Sputnik ma niewielkie wymiary, ale z powodzeniem zmieści się w nim regał na donice, zapas ziemi, doniczki i narzędzia ogrodnicze. Wymiary domku to 180 x 127 x 210 cm. Domek wykonany jest z drewna sosnowego.

Jakie mam plany?

Po pierwsze domek stanie na fundamencie ze starej rozbiórkowej cegły. Dzięki temu nie będzie miał styczności z ziemią, po drugie będzie odrobinę wyższy, i po trzecie będzie wyglądał fantastycznie!

Domek pomaluję na biało, ale pojawią się w nim także czarne elementy, np. drzwi. Na dachu położymy z Michałem gont, tzw. karpiówkę w kolorze grafitowym.

Domek – Castorama

Gont – Castorama

Kinkiet – allegro.pl

Farby – Castorama

Cegła – rozbiórkowa

Doniczka- Sinsay

Fundament ze starej cegły rozbiórkowej już gotowy. Zastanawiam się jeszcze nad wymurowaniem jednego stopnia przed drzwiami domku. Ostateczna decyzja zapadnie po montażu domku.

Drewno zabezpieczyłam impregnatem Impregnat Bondex Wood Preserver. Puszka o pojemnosći 2,5 litra wystarczyła na zabezpieczenie wszystkich ścian i podłogi.

Po wyschnięciu impregnatu nałożyłam farbę. Większość domku będzie w kolorze białym, a drzwi pomalowałam na czarno. Użyłam emalii akrylowej Dulux Rapidry.

Zawiasy dołączone do zestawu pomalowałam czarną farbą w sprayu, by nie wyróżniały się na czarnych drzwiach. Spray marki Bostik.

Inspiracje pinterest.com

Mogą Ci się spodobać:

Robiąc zakupy w sklepie bybenson.com możesz skorzystać z 15% rabatu wpisując kod rabatowy: odinspirac15

Wpis reklamowy, zawiera linki afiliacyjne.