Przede mną kolejny projekt: urządzenie domowego biura. Jest to dla mnie nowe wyzwanie, gdyż wnętrze będzie zachowane w męskim stylu.

Coraz częściej słyszę od moich znajomych i klientów, że pracują zdalnie. Praca w domu ma wiele plusów, jak np. oszczędzanie kosztów i czasu wiążących się z dojazdem. Pracując w domu, możemy w przerwie wstawić pranie lub ugotować obiad. Oczywiście czas, który przeznaczamy na obowiązki domowe odrabiamy później, siedząc przy komputerze popołudniami lub wieczorami, jednak elastyczność godzinowa stanowi duże udogodnienie.

Warto więc zadbać o komfort pracy w domu. Każdorazowe rozkładanie i składanie laptopa czy dokumentów na stole w jadalni może być frustrujące, zwłaszcza gdy mamy w domu dzieci. Pilnowanie, by nie pomieszały kartek czy nie rozlały soku na ważne faktury, może sprawiać kłopot. Dobrze jest wygospodarować kącik biurowy, a jeśli dysponujemy wolnym pokojem, to urządzić domowe biuro z prawdziwego zdarzenia.

Pomieszczenie, w którym możemy się zamknąć, by pracować w ciszy i spokoju, jest nieocenione. Odkąd w nowym domu urządziłam dla siebie taką przestrzeń, za nic w świecie nie chciałabym jej oddać. 😉

Tak jak wspomniałam na początku wpisu, aktualnie planuję aranżację domowego biura w męskim stylu. Jego właściciel dużo czasu spędza przed komputerem, więc elementami must have w tym pomieszczeniu są bez wątpienia biurko i wygodne krzesło. Co jeszcze zaplanowaliśmy?

Strefa pracy

Ponieważ biuro jest dość duże, podzieliłam je na dwie strefy. W pierwszej z nich, roboczej, staną biurko, fotel i regał.

Biurko będzie miało ciekawy design. Nie jest to typowy, nudny stół roboczy, a raczej odjechany męski mebel. Połączenie brązu z czernią, asymetryczna konstrukcja i praktyczne półki to właśnie to, czego szukamy.

Propozycje biurek:

Fotel powinien być przede wszystkim wygodny i mieć możliwość regulacji wysokości. To chyba niezbyt wygórowane oczekiwania co do tego typu mebla. Zwykle mam kłopot podczas wybierania foteli do pracy, gdyż nie odpowiada mi ich wygląd. Niewiele jest kobiecych foteli biurowych z możliwością regulacji, w dodatku estetycznie wyglądających. Na szczęście teraz szukamy po prostu fotela do biura dla mężczyzny, co znacznie ułatwia mi zadanie.

Propozycje foteli:

W domowym biurze znajdzie się także miejsce na regał. Nie musi być on bardzo pojemny, gdyż nie przewidujemy tu przechowywania dużej ilości dokumentów. Kilka książek i gadżetów zmieści się na regale typu „drabinka”.

Propozycje:

Strefa relaksu

Drugą strefą w tym wnętrzu będzie część relaksacyjna z wygodnym fotelem, komodą, lampą, dywanem i kilkoma dekoracjami.

Nie mogę się doczekać tej realizacji. Trzymajcie kciuki, by zamówione meble i dekoracje dotarły jak najszybciej, a malowanie przebiegło bezproblemowo.

Linki do przedmiotów: komoda, fotel, dywan, zasłony, lampa, zegar, pudełka, kopuła, klepsydra, ręka.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.