Styczeń to dla mnie miesiąc spisywania działań na nadchodzący rok. To właśnie teraz planuję remonty, metamorfozy i większe projekty. Oczywiście w ciągu kolejnych miesięcy wpada mi do głowy niezliczona ilość pomysłów, ale lubię rozpisać sobie priorytety. Czego więc możecie spodziewać się w tym roku?

Nowy rok, nowe postanowienia i 365 dni na aktywności. Bardzo lubię ten czas w roku, gdy rozpisuję remonty, metamorfozy i projekty DIY. Oczywiście oprócz tego, co zaplanowałam, w międzyczasie pojawia się również masa innych rzeczy, którymi się zajmuję. Już dziś mogę Wam jednak powiedzieć o jednym z celów, jakim jest…

METAMORFOZA BIURA TOMKA

To pierwszy zaplanowany przeze mnie projekt na ten rok. Nigdy jeszcze nie urządzałam typowo męskiej przestrzeni, w której nie będzie białych mebli czy neutralnych dekoracji. To dla mnie wyzwanie, z którego bardzo się cieszę!

Przeczytaj wpis: Domowe biuro – plany

PRALNIA

Ciągle pracuję nad pralnią, której ściany pomalowałam i na której położyłam cegły jeszcze w grudniu. Teraz czas zakupić szafę, zlew i baterię, a także zrobić zabudowę nad pralką i suszarką.

DRZWI DO GARDEROBY

W nowym domu mieszkamy od roku, a do garderoby wciąż prowadzi dziura. Może pamiętacie, że dawno temu znalazłam na olx.pl stare drewniane drzwi, które chcę odnowić i wstawić właśnie do tego pomieszczenia – to jeden z moich celów na 2023.

WARSZTAT

Myślę, że warto byłoby zacząć od tego projektu, gdyż jego ukończenie ułatwi pracę nad każdym kolejnym. Przy garażu zaplanowaliśmy z Michałem pomieszczenie szumnie zwane warsztatem. Oczywiście ta niewielka przestrzeń służyć będzie przede wszystkim do przechowywania narzędzi i materiałów, ale znajdzie się w niej także stół roboczy. Zanim jednak wyposażymy ją w regały, musimy pomalować ściany i podłogę.

STARA TOALETKA

Kolejny staroć zakupiony z myślą o sypialni, który od roku stoi w garażu i czeka, aż znajdę czas i ochotę, by go odnowić. Obiecuję, że zrobię to w tym roku!

POKÓJ LEONA

W pokoju mojego syna brakuje kilku elementów, takich jak rolety, wiszące półki czy kosze na zabawki. W planach mam także odświeżenie jego łóżka, w którym chcę zrobić mu bazę. Piętrowe łóżko KURA z IKEA daje wiele możliwości. Ja planuję między innymi uszyć zasłony, które powieszę pod spodem łóżka.

SPIŻARNIA

Wstyd się przyznać, ale nie pokazałam Wam do tej pory całej spiżarni. A to dlatego, że nie kupiłam jeszcze skrzynek, pojemników do przechowywania i tym podobnych akcesoriów. Mam nadzieję, że dopracuję to pomieszczenie i już niedługo będę mogła pokazać je całe.

OGRÓD

Nie mogę się doczekać wiosny, czyli okresu, kiedy znowu będzie można działać w ogrodzie. Czeka nas dalsze wyrównywanie terenu i sadzenie roślin. Zamarzył mi się także domek narzędziowy; liczę, że uda się zrealizować ten pomysł.

SZTUKATERIA

Jednym z tegorocznych małych marzeń jest sztukateria. Chciałabym ją położyć w korytarzu, łazience, a także na okapie kuchennym! Nie jest to priorytetowy projekt, ale mam nadzieję, że jeśli go tu uwzględnię, to będę bardziej zmotywowana, aby go zrealizować.

POZOSTAŁE

Oprócz powyższych planów mam także na liście inne rzeczy do zrobienia. Znajduje się na niej między innymi wprowadzenie kilku zmian w łazience, takich jak półka na ręczniki, nowe tekstylia, a może nawet wymiana blatu na kamienny. Do kuchni planuję zakupić roletę rzymską i zamontować kilka otwartych półek. W biurze z kolei chcę zagospodarować kącik wypoczynkowy, w którym znajdzie się rozkładana kanapa dla gości.

To część moich planów na najbliższe dwanaście miesięcy. Jeśli chcecie być na bieżąco z postępami we wspomnianych obszarach, to śledźcie mnie na Instagramie!