Inteligentny dom to nie futurystyczny budynek z masą skomplikowanych instalacji i urządzeń. Teraz to rozwiązania, które możemy samodzielnie wprowadzić do naszych domów.

Gdy rozpoczynaliśmy z mężem budowę domu termin „inteligentny dom” kojarzył nam się z czymś skomplikowanym i kosztownym. Przed oczami miałam setki, jeśli nie tysiące kabli, ekranów dotykowych na każdej ścianie i wysoki rachunek za prąd. Na szczęście teraz możemy mieć inteligentny dom dzięki prostym rozwiązaniom. Przykładem takiego rozwiązania jest osprzęt Simon 54 GO, czyli nowoczesny system sterowników kontrolowanych smartfonem przez sieć Wi-Fi. Wystarczy mieć w domu router Wi-Fi, by móc sterować oświetleniem, roletami i innymi urządzeniami z telefonu.

Czym jest Simon 54 GO?

Simon 54 GO to nowoczesne sterowniki przyciskowe kontrolowane za pomocą smartfona przez domową sieć Wi-Fi. Dzięki bezprzewodowej elektronice możemy sterować m.in oświetleniem i roletami.

Funkcja WŁĄCZ NA CZAS pozwala na czasowe sterowanie urządzeniami domowymi z poziomu aplikacji mobilnej lub klawisza sterownika.

Sterownik SHUTTER pozwala kontrolować roletami, markizami, a także żaluzjami ze zmiennym kątem ułożenia lameli. Wszystko przy pomocy aplikacji mobilnej. Dzięki funkcji HARMONOGRAMÓW będziemy mogli kontrolować rolety względem wschodów i zachodów słońca.

Funkcja STERUJ INNYMI URZĄDZENIAMI łączy ze sobą sterowniki i dzięki sieci Wi-Fi mamy możliwość kontroli z wielu miejsc.

Wystarczy jedynie Twój domowy router Wi-Fi, aby sterować oświetleniem, roletami i innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

Co jeśli nie będzie Internetu? Nie jest to problemem, gdyż ustawienia są przechowywane lokalnie i mamy do nich dostęp będąc wewnątrz domowej sieci Wi-Fi.

Aplikacja wBox jest w języku polskim, jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Po wyszukaniu urządzenia jest ono zapisywane i możemy z panelu głównego obsługiwać rolety lub oświetlenie.

Design

Często powtarzam, że detale mają duże znaczenie. Tworząc dom chcemy, by wszystko do siebie pasowało, by wyglądało dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy. Marka Simon daje nam ogromny wybór ramek – od podstawowych takich jak białe i czarne, po betonowe, czy złote. Możemy dopasować je do ściany, wystroju wnętrza, lub zaszaleć z kolorem!

Wpis powstał we współpracy z marką Simon. Więcej informacji na temat osprzętu Simon 54 GO znajdziecie na stronie kontakt-simon.com.pl