Jak udekorować wielkanocny stół w czasie kwarantanny? Bądź kreatywna i wykorzystaj to co masz pod ręką.

  W okresie świątecznym szczególnie ważny jest czas spędzony w gronie rodzinnym. W tym roku niestety wielu z nas spędzi święta w domu z dala od swoich najbliższych. Aby uczynić te święta wyjątkowymi zadbajmy o odpowiednią atmosferę.

   Oprócz pysznych potraw (mam nadzieję, że nie będzie to makaron i ryż ;)) przygotujmy też aranżację stołu. Śniadanie wielkanocne będzie jeszcze przyjemniejsze gdy na stole pojawią się tematyczne dekoracje. Z pewnością znajdziecie w domu kilka wielkanocnych detali, takich jak zajączki, jajeczka czy kurczaczki.

   Zamiast świeżych kwiatów do wazonu włóżcie gałązki, które pięknie zakwitną. Jeśli jednak bardzo zależy Wam na żywych tulipanach czy innych kwiatach możecie zamówić je do domu. Na terenie Kalisza i okolic dowozi je np. Dekorka Pracownia Florystyczna. 

   Moja tegoroczna propozycja wielkanocnego stołu powstała w kilka minut. Wykorzystałam to co miałam pod ręką. Stary obrus i bieżnik w neutralnych kolorach. Kilka wielkanocnych dodatków, takich jak deska z uszami czy małe gniazdka z jajeczkami wystarczą by nadać aranżacji świątecznego klimatu. 

   Od lat twierdzę, że najbardziej uniwersalna i ponadczasowa jest zastawa stołowa w kolorze białym. Pasuje do każdej stylizacji, nigdy się nie znudzi i możesz ją łączyć z każdym kolorem. Mam zestaw dla 12 osób, w którego skład wchodzą talerze obiadowe, głębokie i deserowe (Evelyn Super White, tadar.pl).


Na stole: 

obrus – JYSK 

bieżnik – BricoMarche 

talerze – tadar.pl 

szklanki – krosno.com.pl

lampiony – millihome.pl 

sztućce – duka.com 

deska drewniana – DIY 

stół, krzesła, serwetki – IKEA 

gniazdka – allegro.pl

   Na koniec rzut okiem na kominek, gdzie pojawiło się kilka wielkanocnych dekoracji. W tym roku nasz dom jest skromnie udekorowany ale muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba 🙂Pozdrawiam Ania