Wiecie, że mamy niemowląt śpią średnio 4h na dobę? A nowi rodzice są narażeni na brak snu nawet przez 6 lat? Mojemu synkowi wciąż zdarza się spać w naszym łóżku. Sprawdźcie co robię, by poprawić jakość mojego snu.

Dobry sen to taki, który jest głęboki i odprężający. Podczas takiego snu nie ma miejsca na stres, lęki ani niewygodę. Taki sen pozwala na regenerację organizmu, odpoczynek umysłu i nabranie sił na kolejny dzień. Moją codzienną rutyną jest wietrzenie sypialni. Tuż po przebudzeniu otwieram okno i zostawiam na około pół godziny. Staram się także spać 8 godzin, oraz odstawiać telefon godzinę przed pójściem do łóżka. Jak jeszcze możemy zadbać o jakość naszego snu?

W poprawieniu jakość snu mogą pomóc:

 • regularny harmonogram snu i budzenia się – staraj się chodzić spać i wstawać o tych samych porach każdego dnia, nawet w weekendy.
 • odpowiednie warunki do snu – wygodne łóżko i pościel, ciemne i ciche pomieszczenie, odpowiednia temperatura (około 18-20 stopni).
 • ograniczenie ekspozycji na światło niebieskie przed snem – unikaj korzystania z elektronicznych urządzeń (telefon, tablet, komputer) co najmniej godzinę przed pójściem spać.
 • unikanie ciężkiego jedzenia i picia alkoholu tuż przed snem.
 • regularne ćwiczenia fizyczne, ale warto unikać intensywnego wysiłku tuż przed pójściem spać.
 • relaks przed snem – uprawiaj jogę, medytację, czytaj książkę, słuchaj relaksacyjnej muzyki.
 • regularne wietrzenie sypialni.
 • dobór odpowiedniego materaca.

Wybór materaca

Wybór materaca do spania może być kluczowy dla jakości naszego snu i ogólnego samopoczucia. Materac to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na model wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią komfortowe i zdrowe warunki snu. Niektóre materace posiadają dodatkowe funkcje, takie jak termoregulacja czy oddychalność, co może wpłynąć na komfort snu.

Najlepiej jest osobiście przetestować materac przed zakupem, ale jeśli nie mamy takiej możliwości warto wybrać markę, która daje możliwość przetestowania materaca. Tak jak na przykład Emma, gdzie masz 100 dni na podjęcie decyzji.

Nasz materac – Emma Hybrid Original

Po pierwsze materac był zapakowany kompaktowo, a po odpakowaniu ekspresowo się rozwinął i nabrał oczekiwanego kształtu.

Po drugie materac Emma jest bardzo wygodny i mogłoby się wydawać, że uniwersalna twardość nie sprawdzi się dla każdego, to jest wręcz przeciwnie. 7 stref komfortu dopasowuje się do ciała i zapewnia wsparcie każdej części ciała.

Pianka Halo Memory zapewnia wsparcie dla pleców, przy jednoczesnym otuleniu ramion i bioder. Ciekawostką jest także absorbowanie ruchu. Dla mnie to ważne, gdyż mój synek Leon ciągle przechodzi do nas w nocy i bardzo się wierci.

Zarówno dla mnie jak i mojego męża materac jest dopasowany idealnie, a przecież różnica w wadze i wzroście jest u nas znacząca 😉

Fantastyczną opcją jest zdejmowany pokrowiec. Mam alergię na roztocza, więc systematyczne pranie pokrowca to u mnie podstawa.

Jak zbudowany jest materac Emma Hybrid Original?

 • Pokrowiec – miękki w dotyku, z rozciągliwej tkaniny, a co ważne nadaje się do prania.
 • Warstwa wspierająca – oddychająca pianka, która dopasowuje się do ciała, zmniejszając nacisk, dzięki czemu zapewnia pełen komfort.
 • Warstwa odciążająca – czyli pianka HaloMemory, która dopasowuje się do unikalnych krzywizn ciała i równomiernie rozkłada ciężar na materacu.
 • Warstwa zapewniająca wsparcie – czyli pianka HRX Supreme, któa zapewnia odpowiedni poziom twardości – bez zapadania.
 • Warstwa dbająca o kręgosłup – czyli materac z 7 strefami komfortu (głowa, ramiona, lędźwia, biodra, uda, podudzia, stopy), ze sprężyn typu Infinity zapewniającymi określony rodzaj podparcia dla różnych części ciała.
 • Dolna warstwa pokrowca – dzięki której materac pozostaje w tym samym miejscu przez całą noc.

Wybór materaca jest naprawdę ważny, dlatego warto go przetestować. Marka Emma daje 100 nocy próbnych, czyli możliwość wypróbowania materaca w domu przez sto nocy. Jeśli materac nie spełni naszych oczekiwań to będziemy mogli go zwrócić.

Producent nie ma wątpliwości co do trwałości Emma, dlatego daje aż dziesięcioletnią gwarancję na materace.

Emma oferuje bezpłatną dostawę – nie tylko materacy, ale także poduszek, kołder i innych produktów. Jeśli w ciągu 100 dni uznamy, że chcemy zwrócić materac, to również zrobimy to bez ponoszenia kosztów.

Jakość mojego snu odkąd mamy materac Emma wzrosła. Łatwo to zauważyłam – po pierwsze budząc się wyspana, po drugie widząc wykres snu w aplikacji, która jest połączona z opaską smartbang. Dlatego polecam Wam ten produkt, jeśli chcecie się wyspać 🙂

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________

Wpis powstał we współpracy z marką Emma.