Stara cynkowa balia przeleżała kilka lat zanim wykorzystałam ją w moim ogrodzie. Tego typu starocie wracają do łask i coraz częściej możemy je spotkać w przydomowych ogrodach i na tarasach.

Nie umiem powiedzieć skąd wzięła się u mnie ta ocynkowana stara balia. Czy jest pozostałością po czasie budowy domu, czy miałam ją już wcześniej. Nie pamiętam! Jedno jest pewne, od zawsze wiedziałam, że posadzę w niej kwiaty. Zanim to jednak nastąpiło musiała zaczekać kilka lat.

Dopiero w tym roku, gdy mój ogród został w większości uporządkowany znalazłam miejsce, w którym postawiłam balię. Posadziłam w niej dalie, liatry kłosowe i lewizję. Zielone liście i piękne białe kwiaty prezentują się w niej fantastycznie.

Ocynkowane balie możecie kupić na allegro lub w lokalnych sklepach ogrodniczo-rolniczych. Jednak to te stare i zniszczone według mnie wyglądają ciekawiej. Używanych bali możecie szukać także na allegro lub olx. Warto także zajrzeć do stodoły u rodziny na wsi 🙂

Poniżej zdjęcia z 07 czerwca tego roku.

Podwyższane betonowe skrzynie są ze sklepu warzywniki.pl. Mam je od roku i świetnie się sprawują. Są wygodne w użytkowaniu, gdyż nie muszę pracować na kolanach, czy mocno się przychylać. Więcej na ich temat przeczytacie w tym wpisie: Warzywnik – betonowe skrzynie.

Odrobina inspiracji:

Inspiracje pinterest.com

Wpis zawiera linki afiliacyjne