Hamak zawieszony pomiędzy drzewami lub na specjalnym stelażu to wygodna alternatywa dla mebli ogrodowych lub dodatkowe miejsce relaksu w ogrodzie.

Ponoć najwygodniejszymi są hamaki meksykańskie, czyli te wyplatane z drobnej siatki. Ja jednak wolę te z tkaniny, np. bawełnianej. Najczęściej wiesza się je pomiędzy dwoma pniami, jeśli jednak w naszych ogrodach brakuje dużych drzew, które utrzymałyby ciężar hamaka i człowieka, to warto zainwestować w solidny stelaż.

Dużą zaletą jest jego mobilność. Możemy go ustawić w dowolnym miejscu w zależności od pogody, dostępnej przestrzeni w ogrodzie czy nastroju. Świetnie sprawdzi się także na tarasie, a nawet w domu!

Ciekawostka:

Współcześnie hamaki używane są do wypoczynku, jednak przez lata wykorzystywano je do snu. Znane były już w czasach Majów.

Jaki hamak wybrałam?

Mój hamak ze stelażem znalazłam na costway.pl. Został wykonany z bawełny, a sama jego konstrukcja powstała z drewna modrzewiowego. Maksymalne obciążenie wynosi 120 kg, dzięki czemu możemy na nim leżeć wspólnie z moim synkiem.

Cena zestawu jest bardzo atrakcyjna – niecałe 635 zł! A z kodem: OIDR10 otrzymacie 10% rabatu (dotyczy kategorii OGRÓD, kod ważny do 31.12.2023). W innych sklepach za niemal identyczny produkt zapłacimy powyżej 1500 zł.

Jak dbać o stojak?

Po zakończeniu sezonu letniego stojak najlepiej zdemontować i przechowywać w suchym miejscu. Przed kolejnym latem warto zabezpieczyć drewno przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, np. za pomocą oleju lub innego impregnatu.

Warto czasem odpocząć od obowiązków dnia codziennego. Dla mnie błogi relaks to właśnie leżenie w hamaku. Jeśli zastanawiasz się nad jego zakupem w połączeniu ze stelażem, to jeszcze raz polecam Ci zestaw z costway.pl – jakość produktu, w dodatku w tak atrakcyjnej cenie, jest świetna!

Wpis reklamowy, zawiera linki afiliacyjne.