Zapraszam na metamorfozę stolika Ikea LÄTT. Jak w prosty sposób zmienić zwykły stolik w mebel dostosowany do potrzeb dziecka…

____________________________________________

     Przedmioty dostępne w  Ikea są dla mnie świetną bazą do stworzenia unikatowego mebla, dostosowanego do własnych potrzeb a przede wszystkim pasującego do naszego stylu. Kilkakrotnie pokazywałam Wam co możemy zrobić z mebli dostępnych w znanej szwedzkiej sieciówce meblowej. Pamiętacie naszą komodę tv, która znajduje się w salonie? Bazą do jej zrobienia były szafki KNOXHULT a dzięki dodaniu drewnianego blatu, stylowych nóżek i dekoracyjnych paneli zmieniła się nie do poznania. Jest to mebel, o który pytacie najczęściej na Instagramie 🙂 Jeśli nie pamiętacie tej metamorfozy to zajrzyjcie do tych wpisów:

Komoda pod TV z szafek Ikea KNOXHULT

Jak odmienić szafkę telewizyjną w kilka minut

Nawet mały stolik dziecięcy możemy „przerobić” tak by jak najlepiej służył naszym dzieciom ale także by wpisywał się w wystrój domu.

     Dziś chcę pokazać Wam metamorfozę stolika LÄTT, który możecie kupić za 79,99 zł (ikea.pl). Stolik wykonany jest z surowca naturalnego jakim jest drewno, który możemy poddać recyklingowi.

Producent sugeruje by meble te wycierać szmatką zwilżoną delikatnym środkiem do czyszczenia. Jednak po kilku miesiącach korzystania ze stolika przez dziecko zaczyna on wyglądać niechlujnie. Pozostałości po kredkach czy plastelinie trudno doczyścić.

Sosnowy stolik dziecięcy przez dłuższy czas stał w salonie bez żadnych zmian. Jednak dłużej nie mogłam patrzeć na „brudny” stolik dlatego postanowiłam do odświeżyć o dodać kilka nowych elementów.

Tak wyglądał przed metamorfozą.Prostota stolika LÄTT daje nam wiele możliwości. Ja zdecydowałam się na pomalowanie go na biało tak by pasował kolorystycznie do pozostałych mebli w salonie.

Na blacie stolika nakleiłam papierową jezdnię dla autek, którą zamówiłam na Aliexpress za 6,55 zł (z przesyłką!). Papierowa jezdnia mogłaby szybko ulec zniszczeniu podczas zabawy dlatego zabezpieczyłam cały blat bezbarwnym lakierem. Dzięki temu jezdnia nie będzie się zdzierała. Dodatkowo dzięki temu czyszczenie stolika będzie prostsze 🙂

Z boku stolika zamontowałam rolkę papieru, którą rozwijamy na blat. Użyłam do tego dwóch wkrętów zakończonych haczykiem oraz drewnianego wałka. Możecie to zobaczyć z bliska na zdjęciach poniżej.

Do tej metamorfozy użyłam resztek farb, które miałam w domu. Do malowania drewna wybieram matowe lub półmatowe emalie akrylowe. Farby, pędzle, wałki, taśmy malarskie znajdziecie w każdym markecie budowlanym, np. Bricomarche.


GOTOWE!


Do metamorfozy mebla potrzeba chęci, pomysłu, pracy i czasu. Resztę można kupić w sklepie 🙂 Zobaczcie jak stolik LÄTT wygląda po odnowieniu.Jeśli macie pytania do tej metamorfozy to pytajcie w komentarzach. Czasami dla mnie coś wydaje się oczywiste a Was może zastanawiać dlatego chętnie odpowiem na Wasze pytania 🙂

Od pewnego czasu na blogu możecie wybrać kategorię „ikea hack„,  w której znajdziecie metamorfozy mebli ze szwedzkiej sieciówki (prawy pasek ekranu). W nowym roku pojawią się z pewnością kolejne metamorfozy mebli.

Klikając poniższą grafikę przeniesiecie się do wszystkich wpisów z tej kategorii.
Pozdrawiam Ania