Białe meble, kamienny blat i drewniane dodatki, tak można w skrócie opisać moją kuchnię. Czy jestem zadowolona z poszczególnych elementów jej wyposażenia, co zmieniło się w ciągu ostatniego roku oraz co planuję na najbliższy czas?

W grudniu minął rok od przeprowadzki, a tym samym od urządzenia kuchni. Od tego czasu trochę się w niej zmieniło, ciągle wprowadzam pewne udogodnienia i elementy dekoracyjne. Są też rzeczy, z których nie jestem zadowolona i planuję je zmienić lub lekko zmodyfikować.

Pomieszczenie ma wymiary 300×353 cm. Tuż obok znajduje się niewielka spiżarnia i te dwa pomieszczenia w zupełności mi wystarczają. Szafki i szuflady są pojemne, wyspa daje dodatkowy blat roboczy, a wokół mogę się swobodnie przemieszczać.

MEBLE

Zacznę od opinii na temat zabudowy meblowej, którą wykonała firma Komandor z Kalisza mieszcząca się przy ulicy Geodetów 1. Po ponad roku użytkowania mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę. Fronty meblowe są odporne na uszkodzenia, uderzenia i łapki psa. W dwóch miejscach są uszkodzenia, które powstały wskutek silnego uderzenia innym meblem.

Lakierowane fronty są także odporne na zalanie wodą. Przyznaję się bez bicia, że niejednokrotnie przelała mi się woda w tacce ekspresu i zalała front mebli.

Zawiasy, prowadnice i inny osprzęt wewnątrz mebli działa bez zarzutu (osprzęt marki Blum). Nawet koszyki w wyspie wysuwa się bez najmniejszego problemu.

Drzwi przesuwne P4 Produkt

Uwielbiam wiklinowe szuflady w wyspie. Ich wybór był podyktowany tylko i wyłącznie aspektem wizualnym, ale okazało się, że są bardzo pojemne. W jednym koszu przechowuję ściereczki, w drugim akcesoria do Thermomixa, a w trzeciej są słodycze 🙂

Co bym zmieniła?

Czy jest coś co zmieniłabym w meblach? Tak, cokoły, a dokładniej ich wysokość. Teraz cokoły mają wysokość 15 cm, a uważam, że po pierwszej cała dolna zabudowa lepiej by wyglądała, gdyby cokoły były niższe. Po drugie obniżając dolną listwę (cokół) zyskalibyśmy głębsze szuflady.

Podczas planowania zabudowy nie zwróciłam uwagi na to jak skonstruowane są szafki wiszące, w rezultacie czego zostały one podzielone na trzy odrębne korpusy. Nie jest to w żaden sposób nieatrakcyjne, ale uważam, że zamiast trzech pojedynczych korpusów lepiej byłoby wykonać podwójną szafkę i pojedynczą. W ten sposób uzyskalibyśmy więcej miejsca do przechowywania.

Trzecią rzeczą, którą dziś zrobiłabym inaczej jest zakończenie mebli od strony salonu. Chciałabym pociągnąć w dół kamienny blat. Może, gdy odłożę trochę pieniędzy uda się zrealizować ten pomysł.

Otwarte półki

Na ścianie z oknem niedawno zamontowaliśmy otwarte drewniane półki. Półki wykonane są z drewna dębowego i mają ukryty montaż. Ze względu na sposób montażu nazywane są półkami samowiszącymi. Możecie je zamówić w sklepie stolarnia-kingdom.pl

Dzięki otwartym półkom ściana nie wydaję się już tak zimna i pusta. Nad ekspresem zyskałam dodatkowe miejsce, gdzie mogę postawić ulubione filiżanki, a na dwóch dłuższych półkach po drugiej stronie okna postawiłam butelki z oliwą i octem, a także kilka dekoracji.

W planach

Jest kilka detali, które chciałabym zmienić, jak na przykład dodać sztukaterię na okap. W szafkach na wyspie planuje zamontować kosze cargo, a w szufladzie pod zlewem zamontować zawias push to open.

Najczęściej zadawane pytania

  1. Co to za płytki na podłodze?

Są to płytki o wzorze drewna – Wood Craft Grey marki Tubądzin.

  1. Co to za płytki ścienne?

Na ścianie ułożono białe płytki – model SANT MARTI 1A z kolekcji Barcelona marki Tubądzin zaprojektowane przez Macieja Zienia.

  1. Jaki wymiar ma wyspa?

Wyspa ma wymiar 128×90 cm (blat), szafki są standardowe, z każdej strony wykończone frontem.

  1. Co to za blat?

Blat zamówiłam w lokalnym zakładzie kamieniarskim (Kamieniarstwo Wichorski). Jest to konglomerat kwarcowy SiQuartz seria Natura, BIANCO VENATO.

  1. Dlaczego lodówka nie jest w zabudowie?

Bardzo chciałam mieć lodówkę wolnostojącą, gdyż nie lubię wysokiej zabudowy meblowej. Lodówki wolnostojące mają więcej miejsca w środku, a Samsung Bespoke pod tym względem jest naprawdę godny polecenia.

  1. Czy używasz pot fillera?

Tak, używam go codziennie do napełniania wodą czajnika lub garnków.

  1. Czy możesz otworzyć okno na oścież?

Tak, bateria kuchenna marki Ferro, to model Zumba Slim 2f z elastyczną wylewką, którą mogę „zgiąć” tak by otworzyć okno.

  1. Co to za gniazdka/kontakty?

Ceramiczne gniazdka znajdziecie na allegro.pl.

  1. Co to za lampy nad wyspą?

Lampy Argon Sanga 301 możecie kupić na allego.pl

  1. Co to za zlew?

To zlew Sabor marki Deante. Możecie go kupić w Leroy Merlin

Więcej informacji o mojej kuchni znajdziecie także we wcześniejszym wpisie: kuchnia w tylu modern farmhouse

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ:

Wpis reklamowy, zawiera linki afiliacyjne.