W wrześniu odbyła się światowa premiera nowych kolekcji płytek marki Tubądzin zaprojektowanych przez Macieja Zienia. Nowe kolekcje powstały we współpracy z architektami, projektantami i technologami Grupy Tubądzin.

Grupa Tubądzin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, zaprasza do współpracy twórców z dziedziny designu i kultury – m.in. Macieja Zienia, Dorotę Koziara, Wojciecha Siudmaka.

W dniach 27 września – 1 października na Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek „Cersaie 2021” odbyła się światowa premiera nowych kolekcji płytek Macieja Zienia dla marki Tubądzin – kolekcja Boho, Sophisticated, Timeless i Funky.

Zobacz LIVING COLOURS Lookbook ‘21/’22

Fot. Tubądzin

Maciej Zień zaprojektował kolekcje płytek, w których znajdziemy stonowane barwy, beże, biele, ale także mocne kolory i wyraziste detale.

Projektując kolekcje płytek dla Ceramiki Tubądzin, zawsze starałem się, by nawiązywały one do mody. Tak też stało się tym razem. Moja ceramika romansuje z obecnie dominującymi stylami modowymi. Charakterystyczne dla nich elementy trafiają prosto z wybiegów do wnętrz. W nowych kolekcjach znajdziemy odniesienia do delikatności szlachetnych tkanin, wyrazistości ponadczasowych materiałów czy kultowych wzorów, które zinterpretowałem w oparciu o własne wyobrażenie każdego ze stylów.

mówi Maciej Zień, projektant mody i wnętrz, autor kolekcji płytek ceramicznych zaprojektowanych specjalnie dla Grupy Tubądzin .

Kolekcja BOHO

Kolekcja Boho, do stworzenia której punktem wyjścia była wolność, jest różnorodna, inspirowana etnicznymi wzorami, barwami ziemi i naturą. Charakterystycznym elementem kolekcji są gresowe płytki, przypominające spłowiały, wytarty jeans.

Link do kolekcji Boho

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Kolekcja SOPHISTICATED

Styl sophisticated to wykorzystanie szlachetnych materiałów, dbałość o szczegóły i odpowiednie wykończenie. Kolekcja Sophisticated jest wyrafinowana, elegancka, nawiązuje do paryskiej nonszalancji. Znajdziemy w niej motyw marmuru, bogate zdobienia i mieniące się złotem detale.
Zieleń kojarzona jest z naturą, uspokaja i sprzyja relaksowi. W nowej kolekcji Sophisticated znajdziemy intensywną butelkową zieleń połączoną z dwoma wersjami marmuru.

Link do kolekcji Sophisticated

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Kolekcja FUNKY

Kolekcja Funky jest zabawna i kolorowa. Znajdziemy w niej wzory nawiązujące do lastryko, pastelowe kolory i ciekawe detale.

Link do kolekcji Funky

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Kolekcja TIMELESS

Kolekcja Timeless jest kwintesencją brytyjskiego wzornictwa. Najlepsza jakość materiałów, doskonały krój i perfekcyjny szyk. Wnętrza są eleganckie, ale o nowoczesnej formie. W tej kolekcji znajdziemy płytki imitujące boazerię.

Link do kolekcji Timeless

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Wpis powstał we współpracy z marką Tubądzin. Więcej informacji na temat najnowszych kolekcji znajdziecie na stronie tubadzin.pl