Rzadko polecam Wam książki, ale tym razem uznałam, że warto. Nie jest to kolejny nudny poradnik o urządzaniu wnętrz.

Tydzień choroby pozwolił mi nadrobić książkowe zaległości 📚 Jedną z nich była książka Lu Wei „Kompaktowo. Jak urządzić małe mieszkanie”, którą przeczytałam w jeden dzień.

Autorka książki to chińska projektantka wnętrz i architektka, która specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym. W swojej książce zwraca uwagę przede wszystkim na to, że dom to nie tylko budynek 🏠 Na podstawie badań, które przeprowadziła w bardzo przystępny i obrazowy (dosłownie!) sposób pokazuje nam jak uporządkować domową przestrzeń, jak jej nie zagracać, jak funkcjonalnie i pięknie urządzić małe mieszkanie.

Według niej jeśli rzeczy nie mają swojego miejsca w domu, to nie ma w nim także miejsca dla ludzi, ich pasji, hobby, czy po prostu do codziennego życia. Ile razy mówiłyście sobie „jaki tu bałagan!”, „mam za mało miejsca”? Sęk w tym, że nie potrzebujemy więcej miejsca, potrzebujemy organizacji, odpowiednio zaplanowanych miejsc do przechowywania.

Mam bzika na punkcie urządzania i dekorowania domu, ale uważam, że książkę Lu Wei powinni przeczytać wszyscy, którzy mają dom/mieszkanie, by zrozumieć, że każdy element układanki jest ważny – od poukładanych butów w wiatrołapie, po posegregowane kosmetyki i leki.

Polecam Wam lekturę, która pozwoli uporać się z bałaganem! ❤

Książkę znajdziecie w księgarniach stacjonarnych i internetowych, a także na allegro: