Czas zdradzić plany na aranżację małego WC w nowym domu. Jaką armaturę wybraliśmy? Meble? Dekoracje?

Małe WC w nowym domu będzie… naprawdę małe 🙂 Wymiary pomieszczenia to 110 x 135 cm. Malutkie pomieszczenie, w którym stawiam na praktyczność, ale nie zapominam o wystroju i detalach.

Wstępny projekt, który przygotowałam łączy kolory bieli, szarości, z elementami czerni i dodatkiem drewna. Płytki na ścianach będą przypominały boazerię, a na podłodze pojawi się gres drewnopodobny.

ARMATURA

Zacznę od wyposażenia podstawowego czyli – stelaża, misy WC i umywalki. Bez tych elementów nie da się urządzić łazienki! 🙂

Umywalka – misa, stawiana na blat o średnicy 40 cm i wysokości ok. 16 cm. Umywalka jest marki KOŁO. W serii VARIFORM są umywalki okrągłe, owalne eliptyczne i prostokątne. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie koło.com.pl

Misa WC – wybraliśmy misę MODO również marki KOŁO, by armatura do siebie pasowała. W tak małym pomieszczeniu umywalka i misa będą blisko siebie, dlatego wybrałam produkty jednej marki, by kolorystyka była taka sama.

Misa jest wyposażona w technologię Rimfree, co oznacza brak wewnętrznego kołnierza. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie ma trudnodostępnych miejsc, w których zbierają się bakterie. Więcej na jej temat przeczytacie tutaj >>> MODO RIMFREE <<<.

Stelaż – niewidoczny, ale bardzo ważny element. Wybraliśmy model TECHNIC GT z systemem SMART FRESH. Zaletą tego modelu jest opcja przestawienia spłukiwania do systemu 4/2 l wody, co oznacza, że poniesiemy 1/3 kosztów wody każdego spłukiwania. Moduł Smart Fresh, zapewnia odświeżenie po każdym spłukaniu. Więcej na temat tego systemu znajdziesz tutaj >>> TECHNIC GT SMART FRESH <<<.

Przycisk spłukujący – przycisk w białym kolorze z dwudzielnym mechanizmem spłukiwania z serii ECLIPSE 2 Pasujący do stelaży technic GT. >>> więcej szczegółów<<<.

BATERIA UMYWALKOWA

Bateria umywalkowa będzie nablatowa, w kolorze czarnym z matowym wykończeniem. Nie zdecydowaliśmy się jeszcze na konkretny model. Mam na oku taką….

MEBLE

Jedynym meblem w tym pomieszczeniu będzie szafka pod umywalkę. Wstępnie jestem zdecydowana na klasyczny model z dwoma szufladami. Myślę też by dodać do niej stylowe nóżki.

DEKORACJE, OŚWIETLENIE, TEKSTYLIA ITD.

Na dekoracje i oświetlenie przyjdzie czas, ale jeśli dziś miałabym dekorować to pomieszczenie to pewnie byłby to plakat w odcieniach beżu, białe ręczniki, stylowy dozownik na mydło postawiony na tacy. Oświetlenie będzie tylko z góry – myślę o prostej lampie w kolorze białym (np. Aldex Como ).
Lustro w czarnej ramie od Giera Design pokazywałam jakiś czas temu na ig stories. To ten model >>> lustro SCANDI <<<.

Dlaczego nie wspominam o płytkach? Dlatego, że czekam na informację o dostępności płytek ściennych. Na podłodze będzie płytka gresowa Korzilius Wood Craft Grey.