Wreszcie przyszła prawdziwa wiosna. Jest ciepło i słonecznie, a ja zaczęłam już balkoning! Przygotowuję mały balkon do nowego sezonu.

Przygotowania do nowego sezonu zaczęłam od umycia balkonu. Podłoga z kompozytu spisuje się świetnie i mimo braku zadaszenia nic się z nią nie dzieje 🙂 Wystarczy pozamiatać i wytrzeć ją płynem do podłóg. Jeśli są większe zabrudzenia można użyć myjki ciśnieniowej.

Wyrzuciłam stare zasuszone rośliny. Na szczęście hortensja nie zmarzła, funkie budzą się do życia. Przygotowałam miejsce też na nowe kwiaty

NOWE ROŚLINY

W Auchan kupiłam piękną dużą hortensję, białe pelargonie i roślinę o nazwie sundaville dipladenia. Do tego odpowiednie podłoże i białe donice w super cenach. Największa doniczka kosztowała 32,99, średnia 23,99 a mała 17,99. Zmieniłam antracytowe na białe i zrobiło się jaśniej. Wcześniej balkon wydawał się ponury. Mnie zdecydowanie ciągnie do białego 🙂

Już nie mogę się doczekać kiedy rośliny podrosną i wypełnią całe donice. Kiedy sadzę rośliny zawsze wydaje mi się, że jest ich za mało… dopiero po miesiącu widzę, że jednak potrzebowały czasu 😀

Nie przyniosłam jeszcze mebli. Pogoda jest zbyt kapryśna. Pozwoliłam sobie jednak na aranżację tej strony balkonu, na którą najczęściej wychodzę. Pijąc kawę nawet w salonie mogę patrzeć na nowe rośliny.

Auchan obchodzi swoje 25 urodziny i z tej okazji w sklepach czeka na Was mnóstwo promocji i ciekawe oferty. Widziałam piękny zestaw mebli ogrodowych i świetne podesty tarasowe. Może w tym roku uda mi się wymienić podłogę na dużym tarasie.

To właśnie sundaville dipladenia, roślina której nazwy nie mogę zapamiętać. Jest piękna. W ubiegłym roku moja mama miała ją na swoim balkonie i wyglądała ślicznie. W Auchan było kilka kolorów do wyboru.

Pelargonie to królowe balkonów. Pamiętam, że w ubiegłym roku miałam problem by je dostać, a w Auchan było ich sporo. Zestaw 6 sztuk w cenie ok. 13 zł to świetna okazja

Lubię otworzyć wielkie okno, usiąść w fotelu z kawą i cieszyć oko wiosną i przyrodą budzącą się do życia.

Co jeszcze planuję zrobić w tym roku na małym balkonie?

Myślę o zakupie dużego fotela hamakowego wykonanego z rattanu lub technorattanu, jasnym dywanie outdoorowym, girlandzie żarówkowej i sporej ilości roślin. Żałuję, że nie kupiłam więcej tych białych donic. Wyglądają świetnie, a ich cena jest mega przystępna. Muszę skoczyć do Auchan jeszcze raz!