Podłoga laminowana to rozwiązanie do salonu, sypialni, kuchni, a nawet łazienki! Wysokiej jakości panele wyglądają pięknie i do tego będą służyły latami.

Panele laminowane – co to?

Panele laminowane zbudowane są z czterech warstw – warstwy przeciwprężnej, nośnej, laminatu dekoracyjnego i warstwy ochronnej.

Warstwa przeciwprężna zapewnia stabilność kształtu i wymiaru panelu. Warstwa ta bardzo często pełni także funkcję wyciszającą oraz izolującą.

Warstwa nośna sprawia, że podłoga jest odporna na zadrapania i wgniecenia.

Warstwa dekoracyjna jest tym elementem, na który zwracamy największą uwagę. To ona tworzy wzór, kolor i fakturę paneli.

Warstwa ochronna zabezpiecza panele przed ścieraniem, a także szkodliwym działaniem środków chemicznych, wysokich temperatur i światła słonecznego.

Zalety paneli laminowanych:

  • łatwy montaż – nowoczesne systemy łączenia bez kleju i dobijania sprawiają, że panele możemy ułożyć samodzielnie
  • trwałość – wysokiej jakości panele są niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie wgniecenia, powstawanie plam
  • wygoda – panele łatwo czyścić, wystarczy dedykowany płyn do tego typu podłóg

Nasz wybór – dąb biały premium

Do sypialni, pokoju Leona i biura wybraliśmy panele laminowane Quick-Step w kolorze DĄB BIAŁY PREMIUM z kolekcji Capture (SIG4757). Pod uwagę braliśmy także trzy inne kolory dębu –biały malowany, patynowy delikatny i szczotkowany szary.

Panele z kolekcji Signature mają wodoodporną powłokę Hydroseal, która zapobiega przenikaniu wody w głąb podłogi, mogą być stosowane z ogrzewaniem podłogowym, a montaż na klik jest bardzo prosty. Michał waz z moim szwagrem ułożyli panele w sypialni jednego wieczoru.

Warto też wspomnieć o wykończeniu paneli, które wybraliśmy. Powierzchnia do złudzenia przypomina naturalne drewno. Matowa powierzchnia sprawia, że w pomieszczeniu jest przytulnie, a chodzenie po niej jest bardzo przyjemne.

Kolekcja Signature Quick-Step

To wysokiej jakości panele inspirowane naturą. Ich autentyczność sprawia, że niektórym trudno odróżnić je od prawdziwego drewna.

Podłogi Quick-Step posiadają technologię Scratch Guard, która charakteryzuje się dziesięciokrotnie większą odpornością na zarysowania niż inne podłogi bez niej. Są wodoodporne i ekologiczne! Podłogi laminowane Quick-Step otrzymały certyfikat EU Ecolabel, co oznacza, że zostały wykonane w co najmniej 80% z drewna pochodzącego z ekologicznych źródeł, nie zawierają substancji niebezpiecznych i są produkowane w efektywnych energetycznie fabrykach.

Montaż paneli marki Quick-Step jest prosty dzięki specjalnie opracowanemu systemowi Uniclic. Ten sposób pozwala ułożyć panele bez większego wysiłku.

Do każdej podłogi możemy dopasować także akcesoria – podkłady, profile wykończeniowe i listwy przypodłogowe.
Całą kolekcję Capture możesz obejrzeć na stronie quick-step.com.pl

Wpis powstał we współpracy z marką Quick-Step.