Korytarz jest często traktowany po macoszemu. Oprócz tego, że jest to ciąg komunikacyjny pomiędzy różnymi częściami domu, warto zadbać, by był także pięknie urządzony.

Korytarz między częścią dzienną, a sypialniami w naszym nowym domu jest wystarczająco jasny, dzięki zastosowaniu jasnych kolorów. Na ścianie mamy nieskazitelną biel, podłoga utrzymana jest w jasnych odcieniach szarości, meble i dodatki także są w kolorze białym. Myślę, że wybór właśnie tych kolorów był świetnym pomysłem.

Podłoga

Na podłodze w całej części dziennej, w tym także w korytarzu są płytki drewnopodobne z kolekcji Wood marki Korzilius ułożone w jodełkę. Wybrałam płytki przypominające deski o jasnych odcieniach szarości – Wood Craft Grey.

Uwielbiam ich kolor i fakturę przypominającą drewno. W całym domu mamy ogrzewanie podłogowe, więc w okresie jesienno-zimowym jest przyjemnie ciepło w stopy, a latem chłodno. Kolor płytek, który wybrałam jest bardzo praktyczny – kurz, czy drobne zabrudzenia dnia codziennego nie rzucają się w oczy 🙂

Oświetlenie

Lampa ścienna DOROTHEA z białym abażurem i metalowej oprawie jest elegancka i ponadczasowa. Dwa kinkiety zapewniają wystarczającą ilość światła, a wieczorem lubię włączyć lampę stołową, która daje przytulne i klimatyczne światło.

Lampa stołowa Skien ma biały abażur i chromowane elementy w podstawie, co idealnie łączy się z oświetleniem ściennym. Szklana podstawa jest niezwykle elegancka.

W wiatrołapie, który łączy się z korytarzem zawisła efektowna lampa Gentry. O tym miejscu opowiem Wam jednak w osobnym wpisie za jakiś czas.

Meble

W przedpokoju pojawiła się nowa komoda o prostej formie i ponadczasowym designie. Wybrałam trzydrzwiową komodę Firenze, ponieważ po pierwsze świetnie wygląda, po drugie jest pojemna i mogę w niej schować sporo rzeczy.

Jest tak uniwersalnym meblem, że mogę ją wykorzystać także w innych pomieszczeniach w domu. Świetnie wyglądałaby jako komoda telewizyjna! Znając siebie pewnie jeszcze nie raz zmieni swoje miejsce 🙂

Moja komoda ma 138 cm szerokości, ale w sklepie resmar.pl znajdziemy także dłuższą (210 cm) komodę oraz inne warianty tej komody, np. z szufladami.

Dekoracje

Po przeprowadzce ciągle coś dekoruję, urządzam, zmieniam i przestawiam. Lustro początkowo stało w salonie, ale przewieźliśmy już telewizor, więc teraz zdobi przedpokój 🙂 Znajdziecie je w Leroy Merlin. Szklany wazon dostałam kilka lat temu, a tacę znajdziecie w sklepie MilliHome.

Mam pomysł na małe zmiany w tej części przedpokoju, ale to za jakiś czas, gdy już się zadomowimy 🙂

Wpis powstał we współpracy z lampy.pl, Tubądzin, resmar.pl