Zbliżają się święta Bożego Narodzenia… już czas pomyśleć o prezentach. 


Od lat uważam, że najlepszym prezentem pod choinkę jest KSIĄŻKA. Tylko z jednym ale! Książka będzie cieszyć obdarowanego o ile znamy jego upodobania 🙂 Musimy wiedzieć co lubi czytać osoba, której chcemy podarować książkę. 

Przygotowałam kilka propozycji prezentowych dla NIEJ. Jest to moja subiektywna lista książek, które warto przeczytać.

1. „Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj” Francesc Miralles

Niezwykle życiowa książka, która pod pozorem powieści obyczajowej przemyca potężną dawkę nadziei i mądrości. Francesc Miralles, współtwórca książek o japońskim ikigai, wraz z Care Santos korzystają z historii trzydziestoletniej Iris, by przedstawić uniwersalne sposoby na życiowe trudności. To unikalne połączenie beletrystyki z literaturą poradnikową potwierdza jedynie pozycję Mirallesa jako jednego z najbardziej inspirujących europejskich autorów. 

Dostępna m.in tutaj: inbook.plflowbooks.plpaskarz.pl


2. „Make Your Bed. Proste rzeczy, które zmienią Twoje życie… a może i świat” McRaven William H. 

Admirał William H. McRaven to emerytowany wojskowy, dowódca operacji specjalnych w armii USA. Obecnie jest kanclerzem Uniwersytetu Teksańskiego. To właśnie na tej uczelni wygłosił kultowe już przemówienie, które zachwyciło miliony ludzi i stało się inspiracją tej książki. Make Your Bed jest zbiorem zasad wynikających z doświadczeń admirała. 

Dostępna m.in tutaj: empik.comflowbooks.pl


3. „Wszystkie nasze obietnice” Colleen Hoover.

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?Colleen Hoover z dobrze znaną czytelniczkom szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi na pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie? 

Dostępna m.in tutaj: inbook.plflowbooks.pl4. „Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” Agnieszka Witkowicz-Matolicz.


Do tej pory w przestrzeni publicznej funkcjonowały głównie historie onkologiczne ze smutnym zakończeniem. Ta książka jest inna! Pokazuje, że nawet po tak poważnej diagnozie i leczeniu można wrócić do normalnego życia i sięgać po więcej, a nawet dokonywać niemożliwego! 


Dostępna m.in tutaj: flowbooks.plempik.com

5. „Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności” Tomás Navarro.
W książce znajdziemy opisy trudnych sytuacji życiowych oraz narzędzia potrzebne do pokonania przeciwności i odbudowy życia. To doskonała pozycja nie tylko dla tych czytelników, których spotkała tragedia, ale także dla wszystkich osób, które poszukują w życiu czegoś więcej, lecz brak im śmiałości na wykonanie pierwszego kroku. To książka o tym, jak pokonać przeszkody, wyciągnąć z nich naukę i zyskać siłę oraz poczucie, że jest się w stanie stawić czoła wszystkiemu, co przyniesie los. 
Dostępna m.in tutaj: flowbooks.plinbook.pl
6. „Piersi. Poradnik każdej kobiety” Kristi Funk.
To książka dla ciebie, twojej mamy, siostry, przyjaciółki. Rak piersi to najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w wieku 20–59 lat. Co ósma z nas w pewnym momencie będzie musiała stawić czoło tej chorobie.
Nie powinnaś mieć wątpliwości, czy to książka dla Ciebie. 
Dostępna m.in tutaj: flowbooks.plinbook.pl
7. „Wabi sabi. Japońska sztuka odnajdywania piękna w niedoskonałości” Julie Pointer Adams.
Japońska sztuka życia wabi-sabi to antidotum na perfekcjonizm kultury Zachodu. W Kraju Kwitnącej Wiśni piękno jest niedoskonałe i przemijające, a najpiękniejsze przedmioty to te z historią i zszarganym życiorysem. Dzięki książce „Żyj wabi-sabi” odkryjesz, jak w różnych zakątkach świata można dostrzec piękno w niedoskonałości. 
Dostępna m.in tutaj: flowbooks.plinbook.pl
8. „Okagesama. Japoński przepis na dobre życie” Yutuka Yazawa.
Na 224 stronach znajduje się mnóstwo niezwykłych zdjęć i ciekawostek, które przybliżają kulturowo odległy nam kraj. Przystępne, zwięzłe i pobudzające wyobraźnię kompendium wiedzy dla każdego, kogo fascynuje Kraj Kwitnącej Wiśni. 
Dostępna m.in tutaj: inbook.plempik.com
Czy Twoim zdaniem książka to dobry pomysł na prezent?
Pozdrawiam Ania