Jeśli znudziła Ci się Twoja komoda czy szafa to zobacz jak w prosty sposób odmieniłam naszą komodę pod TV… 

Na zdjęciu poniżej widzicie komodę pod telewizor, którą jakiś czas temu zrobiliśmy używając gotowych szafek Knoxhult z Ikea, dębowego blatu i stylowych nóżek. Instrukcję krok po kroku możecie znaleźć w tym wpisie: DIY komoda pod tv z szafek ikea knoxhult. Nie byłabym sobą gdybym po ponad roku nie stwierdziła, że muszę coś w niej zmienić 🙂

Jeśli marzysz o komodzie w stylu prowansalskim, ale ceny tych dostępnych w sklepach Cię odstraszają to ZRÓB TO SAM! 🙂 Wykonanie komody pod telewizor jest proste i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Panel dekoracyjny

Aby odmienić prostą komodę wystarczy odrobina wyobraźni. Tym razem do metamorfozy wykorzystałam panele dekoracyjne, które możecie zamówić na azurove.pl. To ten sam sklep, w którym zamówiliśmy panele na naszą osłonę grzejnika 🙂 Tym razem wybrałam wzór VIRGINIA. Wymiary pojedynczego elementu to 53×53 cm. ja potrzebowałam trzy takie panele.

Panele są wykonane ze spienionego pcv. W ofercie sklepu znajdziecie także dekory wykonane ze sklejki, czarnej plexi, czy lustra w kolorze złota, srebra.

Wzór paneli: VIRGINIA

Wymiary: 53×53 cm

Jak zamontować panel dekoracyjny?

Panele możemy zamontować za pomocą kleju (np. SOUDAL FixAll)) lub taśmy dwustronnej. Taśma musi być bardzo mocna by panele nie odpadły podczas np. wycierania lub gdy dziecko będzie chciało sprawdzić “a co to?” 🙂 Ja użyłam taśmy dwustronnej, gdyż to rozwiązanie było dla mnie prostsze i szybsze w realizacji. Do odnowienia komody wystarczyło kilka minut podczas drzemki Leona, a efekt jest świetny.

Na koniec zostawiłam moje ulubione zestawienie zdjęć przed i po. Właśnie na takim zestawieniu before&after widać jak niewielka zmiana zmieniła prosty mebel. Podoba się Wam?

Spodobały mi się możliwości jakie dają panele ażurowe i coś czuję, że to nie jest ostatni projekt , w którym zostały wykorzystane.

Teraz komoda nabrała prowansalskiego szyku! Minimalistyczna szafka pod telewizor zmieniła się w stylowy mebel.