Książka “Ateny do zjedzenia” autorstwa Bartka Kieżuna to nie tylko przepisy na pyszne potrawy kuchni greckiej, ale także ciekawostki z historii, opowieści o greckich bogach, o drogach i bezdrożach, o owcach i kozach oraz o kościołach i świątyniach.

W książce “Ateny do zjedzenia” znajdziemy mnóstwo przepisów na potrawy, które mogliśmy kosztować podczas podróży po Grecji. Przygotowałam duszony kalafior w sosie cytrynowym, którego nie miałam okazji spróbować podczas moich greckich wojaży. Jak smakował? Wyśmienicie!

Przed wiekami mieszkańcy Aten otrzymali od córy Zeusa drzewo oliwne. Dziś inny wspaniały dar trafia w nasze ręce: niezawodny Bartek Kieżun pisze dla nas o najpiękniejszych smakach i zapachach tego miasta. Szykujmy się na prawdziwie boską ucztę!

JULIA WOLLNER, redaktorka naczelna magazynu śródziemnomorskiego „Lente”

Ateny do zjedzenia to niemała igraszka. Lektura tej pełnej smakowitych ciekawostek książki momentalnie zabiera w podróż do Grecji. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę próbować smaków oraz potraw opisywanych przez Bartka Kieżuna, który serwuje je obficie jak Dionizos nektar i ambrozję na boskim olimpie.

MICHAŁ KORKOSZ, autor książek kucharskich i bloga rozkoszny.pl

Premiera 12 października 2022

Książkę kupisz np. tutaj

Wpis sponsorowany, zawiera linki afiliacyjne.