Jak z szafki kuchennej zrobić bieliźniarkę? Zajrzyj do tego wpisu a zobaczysz jakie to proste.


_____________________

    Nasza łazienka nie jest duża ale dość praktyczna i jak to mówią ustawna. Zamarzyła mi się mała bieliźniarka ale niestety poszukiwania od długiego czasu nie przynosiły rezultatów. W końcu stwierdziłam, że sama zrobię bieliźniarkę taką jaką sobie wymarzyłam.

    Do realizacji tego projektu wykorzystałam szafkę kuchenną z przeszklonymi drzwiami, drewniane nóżki, kawałek kuchennego blatu i dekoracyjne panele ze sklejki.

blat – ikea.com
nóżki – allegro.pl
panele dekoracyjne – azurove.pl
tapeta – wydrukidladomu.pl


Obejrzyjcie film by zobaczyć jak ze zwykłej witrynki kuchennej powstała bieliźniarka.Przed montażem poszczególnych elementów pamiętaj o zabezpieczeniu drewnianych elementów. Ja użyłam impregnatu do drewna marki Vidaron w kolorze „orzech włoski” oraz bezbarwnego lakieru Domalux.

Zanim cokolwiek przykleisz zaznacz ołówkiem odległości. Symetria w przypadku nóżek ma ogromne znaczenie. Nie chcesz chyba by po skończonej pracy okazało się, że nóżki zostały przymocowane w różnych odległościach od krawędzi szafki 😉


TAPETA: Bardzo lubię gdy meble posiadają ciekawe detale. Oprócz tego co widać na zewnątrz warto zadbać o wnętrze szafki. Ja wykorzystałam kawałek tapety z motywem roślinnym, który został mi z poprzednich projektów DIY. Możesz ją znaleźć TUTAJ. Tapetę możesz zastąpić tkaniną lub okleiną.

UCHWYTY: Wcześniej szafka miała zwykłe okrągłe gałki. Zmieniłam je na wiszące uchwyty meblowe, które według mnie dodały uroku. Uchwyty możesz kupić TUTAJ.

PANEL DEKORACYJNY: Najbardziej efektownym detalem tej bieliźniarki są jednak panele ażurowe na drzwiczkach. Wybrałam dekoracyjne panele ze skleji. Możecie je zamówić TUTAJ.Jeśli macie dodatkowe pytania to chętnie na nie odpowiem 🙂

Pozdrawiam Ania