Gdzie najczęściej znajduję moje perełki meblowe z drugiej ręki i jak je transportuję do domu? Już wszystko wyjaśniam.. 

________________

Gdzie szukać mebli używanych? 

Jak wiecie lubię wyszukiwać meble używane i je odnawiać. Często pytacie o nasz czarny fotel i stolik w przedpokoju. Nie wspominając o witrynce w salonie. Wszystkie te meble znalazłam na olx.pl w rozsądnych cenach. 

Kolejnym portalem, na którym znajdziemy używane przedmioty jest allegro.pl. J Nie znacie. Nie wierzę. Na Allegro warto szukać zarówno mebli jak i mniejszych przedmiotów, takich jak dekoracje czy sprzęty AGD i RTV. 

Zawsze zanim kupię dany mebel z drugiej ręki sprawdzam w internecie ile kosztują podobne egzemplarze. Często sprzedający podają zawyżoną cenę by móc się targować. Nie znoszę tego. J Warto jednak wyjść z propozycją niższej kwoty by zaoszczędzić i przeznaczyć te pieniądze, np. na transport. 

GDZIE SZUKAĆ:

Transport mebli czy AGD może być kłopotliwy, dlatego większość sprzedawców preferuje odbiór osobisty. Ja znalazłam jednak sposób na to by meble, które upatrzę na końcu Polski dotarły prosto do mojego domu. 🙂 I nie chodzi mi o firmę kurierską, która za przewóz przedmiotów wielkogabarytowych i ciężkich żąda ogromnych kwot.  Co to giełda transportowa? 

W giełdzie transportowej chodzi o to, że przewoźnik zabierze kupiony przez nasz mebel w ramach doładunku. Skoro i tak przewozi ładunek i mija nas po drodze to chętnie zajmie się transportem używanych mebli za rozsądne pieniądze. Cena takiej usługi to nawet 60% mniej niż wynajęcie całego busa. Przewoźnicy zwykle dysponują windą i wózkiem widłowym więc załadunek mebli nie stanowi dla nich problemu. 

Gdy znalazłam moją wymarzoną witrynkę gdzieś pod Szczecinem pomyślałam, że się nie uda. Duża, ciężka – kto to przywiezie. Na szczęście udało się zlecić transport przez stronę gielda.furgonetka.pl  


A Wy, gdzie najczęściej szukacie mebli używanych? Odbieracie osobiście czy szukacie transportu? 


Pozdrawiam Ania