Nowy dom, nowe pomysły i realizacje. To wszystko przed nami! 🙂 Dziś zdradzam Wam jak będzie wyglądała nasza główna łazienka.

    Czas płynie, prace na budowie idą naprzód. Bestia ze wschodu na kilka dni wstrzymała działania na dachu nowego domu, ale póki co nie możemy narzekać na postępy. O tym co dzieje się na budowie możecie dowiedzieć się na bieżąco na Instagramie a o zakończonych etapach budowy we wpisach na blogu z cyklu „dziennik budowy”.

    Dziś chcę Wam opowiedzieć o moich planach związanych z główną łazienką.  Zaprojektowałam ją w darmowym programie dostępnym online i wyglądało to tak:

program do projektowania homestyler.com

    Niestety program miał bardzo ubogą bibliotekę mebli i dekoracji, płytek jak na lekarstwo. Dlatego poprosiłam Izę, by przeniosła moje wyobrażenie o łazience na wyższy poziom 🙂 Iza przygotowała dla mnie profesjonalny projekt, uwzględniając płytki i wyposażenie, które wybrałam. Zobaczcie:


Izę znajdziecie m.in na instagramowym profilu @iza_izzyprojekt

PŁYTKI

    Podczas wizyty w fabryce Tubądzin w październiku ubiegłego roku zakochałam się w kolekcji Monolith i płytkach Marmo D’Oro. Pokazałam je mężowi, przygotowałam moodboard by lepiej zwizualizować moją wizję i decyzja zapadła! 🙂 Tak jak widać na powyższych wizualizacjach płytki będą  mniej więcej do połowy wysokości ściany, jedynie pod prysznicem będą do wysokości ok. 2,40 m.

Płytki są w dwóch wariantach wykończenia – matowym i połysku. My zdecydowaliśmy się na mat. To co mnie zachwyciło to między innymi duży format – 2398×1198 mm. Wystarczą dwie pytki by wyłożyć całą kabinę prysznicową, dodatkowo brak fug to mega praktyczne rozwiązanie! 🙂
Całą kolekcję znajdziecie pod tym linkiem: Monolith MARMO D’ORO

ARMATURA

    Armatura łazienkowa, czyli wszystko to dzięki czemu możliwe jest zachowanie codziennej czystości – umywalka, wanna, kabina prysznicowa, baterie, itd. W ostatnim czasie najgorętszym trendem są złote baterie, jednak ja zdecydowanie nie należę do teamu złotolubnych. Czasem pozwolę sobie na dodatki w kolorze złota, ale z doświadczenia wiem, że szybko mi się opatrzą. Gdy cztery lata temu urządzałam moją obecną łazienkę postawiłam na czarne baterie i dodatki, wciąż mi się podobają i ani trochę się nie opatrzyły. Dlatego projektując nową łazienkę stawiam również na czerń. Nie wybrałam jeszcze konkretnych modeli, jednak wybór będzie zapewne dość klastyczny.

Jeśli chodzi o wannę czy umywalkę będą z pewnością w kolorze białym. Wanna wolnostojąca to jedno z moich spełnionych marzeń w obecnym domu. nie wyobrażam sobie by jej zabrakło w nowej łazience.

MEBLE

    Komoda pod umywalkę będzie na 99% biała, zastanawiam się jeszcze czy wykonać blat z kamienia. Mam jeszcze sporo czasu by się zastanowić 🙂 Oprócz klasycznej komody w łazience pojawi się też półka nad wc (na dekoracje) oraz stołek pomocniczy.

Podobne komody znajdziecie m.in w sklepach: selsey.pl, komfort.pl

DEKORACJE

    Aby dodać przytulności tej łazience wybrałam drewniane dodatki takie jak półka nad wc, czy drewniany stołek. Na suficie odkryte zostaną belki stropowe. Na ścianie z oknem pojawią się zasłony, a na innych plakaty w dębowych ramach.

Lustro w czarnej ramie o średnicy aż 100 cm będzie piękną dekoracją tej łazienki. Wybrałam model z ramą SLIM od GieraDesign.

Co sądzicie o moich planach? Czy coś byście dodali? 🙂