Wiatr czy mróz potrafią mocno wysuszyć skórę. Warto nosić rękawiczki ale także codziennie pamiętać o trzech zasadach pielęgnacji.


________________

     Okres jesienno-zimowy nie sprzyja naszej skórze. Dłonie są narażone na działanie temperatury, słońca, wiatru, czy środków czystości. Wszystkie te czynniki niekorzystnie wpływają na wygląd skóry rąk. Wiatr czy mróz potrafią mocno wysuszyć skórę. Warto nosić rękawiczki ale także codziennie pamiętać o trzech zasadach pielęgnacji.


MYDŁO DO RĄK

Mycie rąk jest niezwykle istotnie ale równie ważne jest to czym je myjemy. Warto wybierać kosmetyki naturalne, z dodatkiem witamin i minerałów. Jeśli masz bardzo delikatną skórę sięgnij po mydła przeznaczone dla dzieci.

PEELING

Stosowanie peelingu weszło mi w nawyk i raz w tygodniu staram się by zrobić go na całym ciele. Pamiętam też o peelingu dłoni. Tuż obok umywalki zawsze stoi butelka mojego ulubionego peelingu z Ziaja. Dostałam go od mojej szwagierki bardzo dawno temu. Peeling ten jest bardzo wydajny i starcza na długo. Cena online to ok. 15-20 zł. Ma delikatny przyjemny zapach a dłonie po zabiegu złuszczania suchego naskórka są miłe w dotyku.

KREM DO RĄK

Krem do rąk powinnaś mieć zawsze obok umywalki a drugi w torebce. Ja staram się kremować dłonie minimum raz dziennie. Niestety zdarza mi się o tym zapomnieć ale sucha skóra rąk zaraz „upomina” się o natłuszczenie. Aktualnie używam m.in kremu marki PROUVE – czarna porzeczka & drewno cedrowe. Krem ten jest bogaty w składniki nawilżające. Ma lekką i nietłustą konsystencję. 50 ml kremu kosztuje 24 zł.
RADY:

NOŚ RĘKAWICZKI nie tylko zimą. Pamiętaj też o ochronie dłoni podczas sprzątania czy prac w ogrodzie.

DOMOWE SPA – nie jesteś systematyczna? Zorganizuj sobie raz w tygodniu domowy salon piękności, zaproś przyjaciółkę i wspólnie zadbajcie o dłonie.

     Dłonie są naszą wizytówką dlatego warto o nie zadbać. Kluczem jest systematyczność. Pamiętaj o tym 🙂

Od lewej: Intensywne serum do dłoni i stóp,  dwuetapowy zestaw do pielęgnacji rąk, mydło Alepporegeneracyjny krem do rąknaturalny balsam do rąk, regenerująca maska na dłonie w postaci rękawiczek.