Wiosna to czas na porządki w ogrodzie i plany na aranżację altany czy tarasu. U nas nie będzie wielkich zmian. W ubiegłym roku udało mi się wprowadzić kilka rzeczy, które powielę w tym roku. Pojawiły się m.in. białe zasłony, siedzisko na skrzynię i dywan.

DYWAN

Część z Was zastanawiała się czy umieszczenie dywanu na dworze to dobry pomysł. Po pierwszym sezonie dywan wygląda świetnie. Pod zadaszoną altanką nic się z nim nie stało. Wystarczyło go co jakiś czas go odkurzyć a po zakończeniu lata dobrze wytrzepać i schować do garażu.

MEBLE

W tym roku planuję dopracować altankę – zmienić meble, poszukać ciekawych dodatków, może wymienić lampę na bardziej boho. Znalazłam zestaw wypoczynkowy, który idealnie pasuje do krzeseł, które kupiłam w ubiegłym roku. Zestaw składa się z małej sofy, dwóch foteli i stolika kawowego. Siedziska sofy oraz foteli wykonane są z technorattanu a do zestawu dołączone są poduszki/siedziska.

DODATKI

Tak wspomniałam wcześniej część dekoracji już ma. Zasłony czy siedzisko na skrzynię uszyłam w ubiegłym roku. Łapacz snów, który wisi nad stołem w jadalni latem przenoszę na dwór. Podobnie jest z bambusowymi lampionami.  Zamówiłam kilka nowych poduszek. Na razie udekorowałam nimi salon, ale gdy tylko uporządkuję altankę przeniosę je właśnie tam.

   W zeszłym roku altanka wyglądała tak jak na poniższych zdjęciach. Poszukałam też w sklepach internetowych dodatków, które pasowałyby do mojej altanki.zestaw mebli – majowo.pl

poduszki – pakamera.pl 1 i 2, room99.pl

dywany- pakamera.pl, dywanyluszczow.eu

kosze – vidaxl.pl, fabrykaform.pl, pakamera.pl, ikea.pl

lampiony – pakamera.pl, OBI

łapacze snów – pakamera.pl 1 i 2

A u Was jakie plany na taras, altankę czy balkon?

Pozdrawiam Ania