Oświetlenie w szafkach kuchennych – dodatkowe źródło światła oraz ciekawy efekt wizualny.

________

     Gdy projektowałam kuchnię nie przewidziałam oświetlenia w szafkach wiszących. Nie pamiętam już czy nie przyszło mi to do głowy czy uznałam, że nie jest mi potrzebne. Tak na dobrą sprawę nie jest mi ono niezbędne 🙂 Stwierdziłam jednak, że podświetlone szklane witrynki będą ładnie wyglądały a, że miałam w domu kilka lampek led realizacja pomysłu zajęła mi kilka minut. Dosłownie kilka!

    Lampki led, które zamontowałam w szafkach są na baterie dlatego nie musiałam doprowadzać instalacji elektrycznej, co wiązałoby się z kuciem ścian. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu. Wystarczy odkleić pasek zabezpieczający z lampki i przykleić ją do danej powierzchni (w moim przypadku do szafki). Lampki kupiłam na allegro za trzydzieści kilka złotych (6 szt.).

Jak je włączyć? Wystarczy nacisnąć. Ha tak wysoko? Jest druga opcja. Do lampek dołączony jest pilot, którym włączamy-wyłączamy, mamy dwa stopnie jasności a także możliwość ustawienia timera na 30 minut. Dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie 🙂 Pilot posiada uchwyt, który przymocowałam po boku szafek wiszących. 

Uwielbiam takie proste pomysły i szybkie realizacje a Wy? 

Pozdrawiam Ania