Specjalnie wyznaczone miejsce na ekspres i akcesoria kawosza staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych kuchniach. Nie musisz być przy tym profesjonalnym baristą, by stworzyć dla siebie kącik kawowy.

Do stworzenia kącika kawowego wystarczy kawałek blatu w kuchni, ale możesz także przeznaczyć na niego osobną komodę, szafkę, czy wózek na kółkach. Tworząc to miejsce w mojej kuchni kierowałam się po pierwsze wygodą, gdyż znajduje się ono obok zlewu. Dzięki czemu szybko i bezproblemowo mogę napełnić zbiornik na wodę w ekspresie, a także opróżnić tackę ociekową.

Po drugie nie mogło zabraknąć w nim kilku dekoracji, ciekawych elementów i oczywiście ulubionych filiżanek do kawy. Na drewnianych półkach zwykle mieszczę wszystko co jest mi niezbędne do przygotowania ulubionego napoju.

Co według mnie powinno znaleźć się w kąciku kawowym?

  • ekspres do kawy,
  • kawa,
  • ulubione filiżanki,
  • aromaty, cukier itp. produkty jeśli ich używasz.

Istnieje bardzo dużo elementów, które mogą znaleźć się w kąciku kawowym, te wymienione powyżej to moje must have, ale Ty możesz dodać do tej listy co tylko chcesz. Zamiast ekspresu może się tu znaleźć młynek do kawy, kawiarka, czy dzbanek do spieniania mleka. Może używasz także latte art pen? Nie?, koniecznie zobacz jakie piękne obrazy na kawie można wyczarować z jego pomocą.

Na drewnianych pólkach nad ekspresem stoją filiżanki, w których najczęściej piję kawę, kubek termiczny, a także zapas kawy. Czy wiesz, że kawę najlepiej przechowywać w oryginalnym opakowaniu? Zapewnia ono najlepsze warunki do przechowywania ziaren.

W moim kąciku powiesiłam grafiki z motywem kawy. Jedna z nich mówi, o tym, że kawa to takie przytulenie w kubku. Coś w tym jest! Mnie kawa zawsze poprawia nastrój 🙂

KAWA

Jedno jest pewne nie ma kącika kawowego bez kawy! To ona tutaj rządzi – jej smak i aromat. Dla każdego wybór kawy jest bardzo subiektywny, ale polecę Wam jedną z moich ulubionych kaw. To włoska mieszanka ziaren arabiki (70%) i robusty – Passalacqua Gold Vulcan, która jest mocno palona, ale ma przy tym delikatny smak i wyczuwalne orzechowe aromaty. Świetnie smakuje przyrządzone z niej zarówno esspresso jak i capuccino czy mleczne latte.

W lutym kupując 1 kg kawy Pasallacqua w sklepie sklepkawa.pl, otrzymacie gratis 0,5 kg kawy Pasallacqua Gold Vulcan.

Tworząc kącik kawowy kieruj się swoimi potrzebami, spraw by znalazło się w nim wszystko to co jest Ci niezbędne do przygotowania ulubionej kawy!

Polecam:

W lutym kupując 1 kg kawy Pasallacqua w sklepie sklepkawa.pl, otrzymacie gratis 0,5 kg kawy Pasallacqua Gold Vulcan.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem sklepkawa.pl