Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kabiny prysznicowej oraz jaką kabinę wybraliśmy do naszej łazienki? Na te i kilka innych pytań odpowiem w tym wpisie.

Wybór kabiny prysznicowej podyktowany jest w dużej mierze wielkością i kształtem łazienki. Mamy różne kształty i wymiary kabin, zamykane i modele walk-in, prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, czy pięciokątne. Szeroki wachlarz kolorystyczny profili – srebrny, złoty, czy czarny pozwala dopasować kabinę do stylu łazienki. W ostatnich latach modne są także kabiny ze szprosami, które świetnie pasują do stylu loftowego.

Jaki wymiar kabiny prysznicowej jest najlepszy?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim metraż łazienki. Za optymalne uważane są kabiny prysznicowe o wymiarach 90×90 cm, które pozwalają swobodnie poruszać się w środku. Pamiętajmy też o tym, że osoby starsze lub mające kłopoty ruchowe bardziej komfortowo będą się czuły w większych kabinach typu walk-in (bez brodzika i drzwi). Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wnęka warto zagospodarować ją na prysznic. Wystarczy wówczas zamontować drzwi!

Jaki model wybraliśmy do naszej łazienki?

Do nowej łazienki wybrałam ponownie kabinę marki Radaway. W poprzednim domu w obu łazienkach mieliśmy kabiny tej firmy, montaż ich był bezproblemowy, kabiny po kilku latach użytkowania wyglądają jak nowe. Warto więc wybierać znane i sprawdzone marki!

Zwróćcie uwagę także, czy kabina ma powłokę EasyClean®. Powłoka EasyClean® to polimerowa warstwa ochronna nakładana w procesie obróbki szkła, dzięki której krople wody nie utrzymują się na powierzchni, tylko spływają nie pozostawiając osadów.

Tym razem w naszej łazience pojawił się model Eos KDJ I. Podczas wyboru kierowaliśmy się designem, wymiarem i wspomnianą wcześniej jakością. Kabina o wymiarach 100×100 cm składa się z dwóch szklanych ścian, które dzięki lekkiej i przejrzystej konstrukcji nie zaburzają wnętrza, wręcz idealnie komponują się z całością.

Kilka cech tego produktu:

  • Bezpieczne i hartowane szkło
  • Drzwi otwierane do wewnątrz i na zewnątrz kabiny
  • Elastomerowe uszczelki odporne na zmianę temperatury i wilgotności
  • Listwa magnetyczna zapewniająca szczelność kabiny
  • Minimalistyczny design

Kabinę Eos KDJ I można zamontować na brodziku, ale i bezpośrednio na podłodze z wykorzystaniem brodzika podpłytkowego z odpływem liniowym. Wybraliśmy drugą opcję. Więcej szczegółów o tym modelu znajdziecie na stronie producenta: radaway.pl

Jak dbać o kabinę prysznicową?

Po pierwsze po każdym prysznicu ściągnijcie wodę z szyb za pomocą ściągaczki. Dzięki temu zabiegowi kamień nie osadza się na szybach i łatwiej utrzymać kabinę w czystości. Zajmie Wam to niecałą minutę, a kabina będzie zawsze wyglądała jak nowa 🙂

Do mycia kabiny używam środka przeznaczonego do mycia łazienek lub dedykowanego do mycia kabin prysznicowych. Dokładnie spłukuję wodą, a jej nadmiar usuwam za pomocą ściągaczki.

Co sześć miesięcy nakładam Glass Protector, czyli preparat do odświeżania powłoki EasyClean®.

Czy wiecie, że biorąc prysznic zużywamy dwu lub nawet trzykrotnie mniej wody, niż kąpiąc się w wannie? Dbamy więc o środowisko, a także oszczędzamy na rachunkach za wodę!

Wpis powstał we współpracy z marką Radaway.