Nowy Początek ściany kominkowej z Dulux – kolor i listwy dekoracyjne nadały nowy wygląd!

______________


     Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą koloru ścian w domu. Nie jest to oczywiście tylko kwestia widzi mi się ale także potrzeba wynikająca z upływu czasu i przede wszystkim ze względu na zabrudzenia jakie powstały na ścianach w ciągu ostatnich 3 lat. Zanim jednak zdecyduję się malowanie w całym domu postanowiłam zrobić metamorfozę ściany kominkowej i oswoić się z nowym kolorem.


     Gdy pomyślałam o zmianie koloru ścian wyobraziłam sobie delikatny beż albo beż wpadający w szarość. Tak sobie pomyślałam i co dalej? Jak znaleźć odpowiedni kolor? Na szczęście marka Dulux wychodzi naprzeciw takim dylematom i umożliwia wybór koloru dzięki testerom farb! Dla mnie bomba 🙂

Spośród wielu odcieni beżu wybrałam te, które były najbardziej zbliżone do mojej wizji. Nietuzinkowe ecru, antyczy marmur, białe wino, vintage beżowy i fińska sauna to kolory, które chciałam zobaczyć na mojej ścianie.

Sprawdź testery kolorów Dulux >>>>

     Dzięki testerom kolorów z mini wałkiem szybko i łatwo możemy sprawdzić jak dany kolor będzie wyglądał na ścianie. Pojemność 30 ml jest wystarczająca by wykonać próbę koloru na kartce A4.

Jak używać testera z mini-wałeczkiem?

   Przed nałożeniem farby należy wstrząsnąć tester a następnie zdjąć folię spod wałka. Podczas malowania mini wałkiem należy docisnąć tester by rozprowadzić farbę. Malujemy pod kątem 45°. Aby uzyskać właściwy kolor należy nałożyć dwie warstwy farby w odstępie 2 h.     Oprócz próby koloru na ścianie zrobiłam też test na zwykłej kartce papieru by dopasować kolor do dodatków z salonu. Do pomalowanej kartki przyłożyłam kawałek tkaniny zasłonowej i poduchy dekoracyjne.

   Do metamorfozy ściany kominkowej wybrałam kolor Vintage Beżowy z palety farb EasyCare. Po testach na ścianie i dopasowaniu do tekstyliów z salonu wydał się najlepszym wyborem!

Farba Dulux EasyCare jest plamoodporna, odporna na szorowanie i mogę ją wycierać suchą ścierką. Ściana kominkowa to wymagające miejsce dlatego warto wybrać odpowiednią farbę.


   Po pomalowaniu ściany zamontowałam także listwy dekoracyjne z pianki poliuretanowej. Taka sztukateria to elegancki detal.  Ramka z listwy dekoracyjnej dopełniła całości a nowe dekoracje są już zamówione. Pokażę je za jakiś czas.

Zobaczcie efekt finalny…