Jak urządzić jasną i przytulną sypialnię, w której odpoczniemy po całym dniu? W tym wpisie zdradzam Wam pierwszą odsłonę metamorfozy sypialni Asi.

Każde pomieszczenie w domu powinno być urządzone tak, by przebywanie w nim sprawiało nam przyjemność. Sypialnia Asi sprawiała, że wchodząc do niej właścicielka chciała jak najszybciej zamknąć oczy. Niby dobrze, ale jednak za każdym razem czuła, że nie lubi tego pokoju.

Gdy Asia napisała do mnie wiadomość o tym, że chce zmienić coś w sypialni, że nie może już patrzeć na meble w kolorze wenge bardzo się ucieszyłam .Po pierwsze dlatego, że znam Asię z czasów, gdy pracowałyśmy razem w call center i bardzo się lubiłyśmy. Po drugie po obejrzeniu zdjęć wiedziałam, że to będzie świetna metamorfoza!

Plany

Plan na zmianę tego miejsca był taki: stworzyć miejsce jasne i przytulne, w którym Asia i Sebastian będą mogli odpocząć. Wstępny projekt pokazałam Wam jakiś czas temu, możecie do niego wrócić >>> metamorfoza sypialni Asi – plany.

Realizacja

Metamorfozę sypialni podzieliłam na kilka etapów. Pierwszym było pomalowanie ścian. Wybrałyśmy farbę w kolorze Vintage Beżowy z palety EasyCare marki Dulux.

Kolejnym etapem było zorganizowanie strefy spania, dlatego dziś opowiem Wam o tym, co dzieje się wokół łóżka 🙂

Łóżko

Łóżko tapicerowane Carolla (selsey.pl) – pikowany zagłówek, prosta forma i piękny kolor. Asia wybrała tkaninę obiciową Inari 22 – jasny beż, o charakterystycznym splocie. Bardzo lubię ją lubię! Moje łóżko w sypialni również jest nią obite 🙂

Na łóżku pojawiła się też nowa pościel i narzuta . Wszystkie tekstylia utrzymane są w kolorach bieli i beżu.

Mini galeria ścienna

Dzięki współpracy z marką DESENIO nad łóżkiem powstała mini galeria ścienna. Plakaty w białych ramach pięknie wypełniły pustą dotąd ścianę. Wybrałam grafiki z motywem morza – FLYING BIRDS i CALMING SEA, które znajdziecie w sklepie DESENIO. Plakaty przedstawiają spokojną plażę i ptaki lecące nad nią w pochmurny dzień.

 Z moim kodem zniżkowym INSPIRACJEDESENIO dostaniecie 30% zniżki na plakaty* w Desenio

Ze zniżki możecie skorzystać do 29.08.2021, jednak nie łączy się ona z kampanią weekendową na stronie (20-23.08)!
*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Personalizowane

Stoliki i lampki nocne

Tuż obok łóżka stoją dwa stoliki nocne Elatior . Szafki są wąskie, ich wymiary to 30x30x55 cm, dzięki czemu zyskaliśmy nieco miejsca pomiędzy stolikiem, a szafą. Teraz nie mam już wrażenia ścisku, który wcześniej tu panował 🙂

Na stolikach postawiłam lampki nocne o ceramicznej podstawie i białych abażurach. Lampka pasuje do klasycznej sypialni, w stylu Hamptons, a nawet boho. Tak uniwersalny wzór możemy wykorzystać w wielu aranżacjach.

Nie mogłam sie oprzeć, by zrobić porównanie przed i po. Czy dacie wiarę, że to, to samo miejsce? 🙂

Co dalej?

Asia zdecydowała się na wymianę większości mebli w sypialni, jednak została duża szafa, która przeszła niezłą metamorfozę. Duża zmiana zaszła też wokół okna. Opowiem Wam o tym w kolejnych odsłonach metamorfozy tego miejsca 🙂

Wpis powstał we współpracy z markami: Selsey, Desenio.