Na stoliku kawowym w salonie często panuje bałagan lub nie panuje nic. Stolik, na którym nic nie stoi nie wygląda dobrze. Co zatem postawić na stoliku kawowym, by wyglądał lepiej?

Kiedy piszecie do mnie z prośbą o poradę online jak udekorować salon często dostaję zdjęcia, na których widzę pusty stolik kawowy. Zero, nic, null na nim nie stoi. Dlaczego? Wasze tłumaczenia: nie wiem co postawić by było ładnie, nie chcę klamotów, które będą przeszkadzały, mam małe dziecko 🙂

Zacznę od ostatniego „argumentu”, czyli małych dzieci w domu. O ile rozumiem, że każde dziecko ma inny charakter, to nie rozumiem dlaczego nie tłumaczyć dziecku, że to co stoi na stoliku kawowym jest dekoracją. Mam czteroletniego syna, który również sięgał po rzeczy ze stołu. Tłumaczyłam za każdym razem, że jest to dekoracja mamy i nie służy do zabawy, proponowałam wtedy inną zabawkę. Z czasem Leon przestał interesować się wazonem, świeczkami, a nawet lampionami, które stały na podłodze w zasięgu jego rączek. Oczywiście na stole nie stawimy nic co jest niebezpieczne! Świeczka tak, zapałki nie 😉

Kolejnym Waszym argumentem jest za duża ilość przedmiotów na stole, która zajmuje miejsce. Fakt, jeśli chcemy korzystać ze stolika kawowego gdy mamy gości, móc postawić na nim filiżanki z kawą czy ciasto to duża ilość dekoracji będzie przeszkadzać. Jednak, jest na to sposób, a nawet dwa!:

  • po pierwsze czasem mniej znaczy więcej. Ustaw na stole wazon z kwiatami i połóż ulubione książki lub albumy, do których lubisz zaglądać.
  • po drugie – taca! Jeśli ustawisz wszystkie dekoracje na tacy będziesz mogła ją szybko zdjąć i odstawić na bok. Po kawce z przyjaciółmi postawisz ją z powrotem na stoliku kawowym! 🙂

Co postawić na stoliku kawowym?

Najprostsza odpowiedź to kwiaty! Bez nich jest naprawdę pusto 🙂 Wazon z bukietem świeżych kwiatów sprawi, że salon ożyje i choćby nie było innej dekoracji to przyciągnie wzrok. Możesz też wybrać sztuczne kwiaty, ale uważaj, bo większość wygląda kiczowato. Gałązki eukaliptusa, których użyłam do tej aranżacji są z IKEA.

Dla mnie wazon z kwiatami to jednak za mało. Lubię, gdy obok wazonu stoi świeca zapachowa, albumy wnętrzarskie, do których lubię zaglądać. Uwielbiam trik z tacą. Zawsze ustawiam wszystko na tacy, by móc zdjąć wszystkie dekoracje na czas układania puzzli czy kawy z przyjaciółmi.

Ustaw większość rzeczy na tacy. W ten sposób możesz szybko zabrać wszystkie dekoracje i zrobić miejsce na zastawę kawową lub zabawki, czy puzzle 😉

Dwa powyższe zdjęcia idealnie pokazują jak duże znaczenie mają dekoracje. Na pierwszym zdjęciu widzimy ładny stolik, ale pusty, tak pusty, że aż woła „postaw coś na mnie!” 😉 Na drugim zdjęciu mamy mój ulubiony zestaw, czyli wazon, albumy, świecę zapachową i oczywiście tacę.

Nawet jeśli ustawisz dekoracje tylko na tacy, to stolik już będzie wyglądał lepiej. Popatrz na zdjęcie poniżej, na którym celowo zostawiłam tylko rzeczy na drewnianej tacy. Prawda, że jest dobrze?

Stolik kawowy Foster znajdziecie w sklepie Beliani. Z kodem OIDR otrzymacie 10% rabatu (kod ważny do końca 2023 r.)

Świeca, którą widzicie nie tylko ładnie wygląda, ale także pachnie obłędnie i bardzo intensywnie. Jest polecana astmatykom i alergikom. Znajdziecie ją w sklepie 5.10.15.

Albumy, do których lubię teraz zaglądać to między innymi „Home Body” Joanny Gaines, w którym znalazłam mnóstwo inspiracji do urządzania nowych wnętrz! To przewodnik po tworzeniu przestrzeni „których nie chce się opuszczać”. Kolejnymi są albumy z pracami najlepszych malarzy (wydawnictwo BOSZ).

Kup całą aranżację!

Często piszecie, że macie kłopot by dobrać do siebie dekoracje, tak by pasowały i robiły wrażenie, dlatego przygotowałam dla Was trzy stylizacje stolika kawowego. Każdą z nich możecie kupić w tym samym sklepie, dzięki czemu za przesyłkę zapłacicie raz lub wcale 🙂

Link do produktów: wazony, taca, świece, kwiaty możesz zerwać w ogrodzie lub kupić w kwiaciarni 😀

Link do produktów: wazon, taca, dekoracja ptak, dekoracja. Ten zestaw dekoracji pochodzi ze sklepu Home&You, w którym co jakiś czas możemy skorzystać z promocji „drugi produkt za -90% ceny”.

Linki do produktów: wazon, taca, świeca, dekoracja.

A co stoi na Waszych stoikach?