Metamorfoza sypialni prawie skończona! Dlaczego prawie? o tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Gdy pojawił się pomysł na zrobienie remontu sypialni zamarzyło mi się jasne i sielskie wnętrze. Trochę jakby z wiejskiego domku ale bardziej w stylu amerykańskim. Wiedziałam, że ściany będą białe i pojawią się beżowe tekstylia i drewniane dodatki. Choć jeszcze brakuje kilku elementów to chcę Wam pokazać jak wygląda nasza nowa sypialnia. Miło jest się w niej budzić co rano.

Pod koniec stycznia opublikowałam wpis z planami. Jeśli go przegapiliście to możecie zajrzeć tutaj: METAMORFOZA SYPIALNI – PLANY. Ile zostało zrealizowane z planów, które zrobiłam na to pomieszczenie?

Zobaczmy co zaplanowałam:

  • pomalować ściany
  • położyć tapetę
  • drewniane belki
  • kupić nowe łóżko
  • odnowić stoliki nocne
  • kupić drewniane żaluzje
  • kupić nowe plakaty
  • kupić/zrobić narzutę na łóżko

Jestem zadowolona z przebiegu tej metamorfozy. Na dzień dzisiejszy udało się zrealizować najważniejsze punkty, czyli pomalować sypialnię i przykleić tapetę. Z listy mogę wykreślić także mniejsze ale nie mniej ważne punkty. W sypialni pojawiła się nowa narzuta, plakaty i inne dodatki. Zaczęłam też odnawiać stoliki nocne. Nie ma jeszcze nowego łóżka. Prawdopodobnie przyjdzie w połowie marca. Waham się co do zakupu żaluzji. Nie wiem czy nie będzie to już za dużo dobrego 😀 Czas pokaże.

MALOWANIE

Zacznę od bazy czyli nowego koloru ścian. Wcześniejszą ciemną szarość zastąpiła biel. Wybrałam NIESKAZITELNĄ BIEL z palety Dulux EasyCare. Farba Dulux EasyCare jest plamoodporna, odporna na szorowanie i mogę zmywać zabrudzenia na mokro i na sucho – pełna dowolność. Dzięki tak neutralnej bazie mogę dowolnie zmieniać dodatki.

TAPETA

Kolejną dużą zmianą w tym wnętrzu jest tapeta. Jej wzór mimo, że składa się z delikatnych listków jest absolutnie fenomenalny i jestem nim zachwycona. Tapeta to: Blomstermala 51024 marki Midbec (tapetuj.pl).

MEBLE

Tak jak wspomniałam wcześniej czekam na dostawę nowego łóżka. Planowana jest na połowę marca. Wybrałam łóżko tapicerowane z prostym zagłówkiem (Chester, comfort4u.eu) w kolorze beżowym. Już nie mogę się doczekać.

Stolik nocne na razie zostają te same. Są z serii Hemnes z Ikea. W ostatnim czasie wyszlifowałam blaty do surowego drewna i zabezpieczyłam bezbarwnym lakierem. Szuflady wykleiłam tą samą tapetą, która jest na ścianie. Metamorfozę pokażę Wam w osobnym wpisie. Pojawi się przy nich coś jeszcze 😉

Nie zmieniają się także szafa, komoda z szufladami oraz toaletka. Jestem z nich zadowolona a dzięki temu, że są w kolorze białym pasują do nowego wystroju. Szukam jeszcze nowego krzesła do toaletki. Chciałabym by było drewniane, najlepiej w naturalnym kolorze.

TEKSTYLIA

W sypialni pojawiły się nowe dodatki, m.in. beżowa narzuta z falbankami (room99.pl) i poduszki z tej samej kolekcji. Tkanina, z której wykonano narzutę jest bardzo miła w dotyku oraz nie gniecie się.
Zasłony, które widzicie wcześniej wisiały w salonie. To tkanina, która w składzie ma len i bawełnę. Myślę, że tutaj przy białych ścianach prezentują się zdecydowanie lepiej niż w salonie. Materiał możecie kupić na metry (antex.pl).

DEKORACJE

Wśród nowych dekoracji pojawiły się plakaty z motywem roślinnym (posterstore.pl). Ich kolorystyka idealnie współgra z tapetą. Delikatny wzór nie dominuje na ścianie. Plakaty, które zdobiły ściany sypialni wcześniej teraz są w salonie. Nic się nie marnuje 😉

Kosze kupiłam już jakiś czas temu (millihome.pl). Wędrują po całym domu bo wszędzie wyglądają dobrze. Większy jest na koce a w małym chowam suszarkę, prostownice i inne przydasie do włosów.

Temat dekoracji jest otwarty i wciąż szukam np. idealnych lamp na stoliki nocne. Zastanawiam się też co powiesić nad łóżkiem ale czekam z tym aż pojawi się nowe łóżko.

Moja przyjaciółka powiedziała ostatnio, że zmienia się mój styl. Ma rację. Patrząc na nasz dom sprzed kilku lat zmieniło się sporo. Ciągnie mnie do sielskiego klimatu 🙂 Drugą stonę sypialni z kącikiem Leona pokażę w osobnym poście.

A jak zmieniała się nasza sypialnia na przestrzeni lat? Najlepiej widać to gdy zestawimy ze sobą zdjęcia z różnych okresów…