Jak przy pomocy niewielkiego budżetu odświeżyć wygląd łazienki? Spójność kolorystyczna i odpowiednie wyposażenie to clue sprawy.

Metamorfoza łazienki Kasi to projekt z kwietnia tego roku. Z niewielkim budżetem udało nam się odświeżyć małą łazienkę i wprowadzić spokój oraz harmonię.

Łazienka inwestorów ma zaledwie 3,63 m2.

Urządzono ją 7 lat temu, a mimo to jest bardzo atrakcyjna i jak to mówię „na czasie” 😉 Wystarczyło wymienić umywalkę i deskę WC, dodać kilka elementów dekoracyjnych, ujednolicić kolorystykę i wnętrze zyskało nowy blask.

Tak łazienka wyglądała przed metamorfozą:

 

UMYWALKA

Ze względu na bardzo niewielką przestrzeń wybraliśmy małą umywalkę, ale tym razem z praktyczną szafką! Głębokość szafki to zaledwie 24,3 cm dlatego nie przeszkadza w poruszaniu się, a jednocześnie mieści środki czystości. Do tego nowa chromowana  bateria. 

link do : umywalki z szafką, baterii

MEBLE

W tej łazience mamy ukryte półki we wnęce, które mieszczą ręczniki, kosmetyki itp. Wstawiłyśmy również mały bambusowy regał i taboret. Można na nich położyć najczęściej używane kosmetyki lub ręczniki.

 

link do : regału, stołka

LUSTRO

Nad umywalką wcześniej wisiała duża szafka z lustrem. Jedynym jej plusem była pojemność. Minusem rozmiar! Szafka była zbyt duża do tak małego pomieszczenia. Przytłaczała i utrudniała korzystanie z umywalki. W miejscu topornej szafki pojawiło się prostokątne lustro w drewnianej ramie. Od razu zrobiło się lżej 🙂

TEKSTYLIA

Wnęka w łazience przysłonięta zasłoną w tropikalne liście została zastąpiona gładką białą tkaniną, ręczniki oraz dywanik dobrałyśmy w tym samym kolorze.
Dzięki wprowadzeniu jednolitej kolorystyki całość jest spójna, a wnętrze spokojne, sprzyjające odprężeniu.


DEKORACJA OKNA

Moja ulubiona dekoracja okienna w ostatnim czasie to żaluzje – drewniane lub z tworzywa PCV, które przypomina drewno. 

Taką mini metamorfozę łazienki możecie zrobić w jeden dzień. Na wszystkie nowe elementy wydałyśmy około 1700 zł.

Zobaczcie przed i po: