Czy piętnastoletnia kuchnia wymaga gruntownego remontu, a może wystarczy mały lifting? 🙂 Wracam do Was z metamorfozą kuchni mojej teściowej. Szczegółowy zapis zmian zapisałam w wyróżnionych relacjach na Instagramie (zerknij tutaj ) oraz w dwóch wpisach na blogu:

metamorfoza kuchni teściowej

kuchnia teściowej – malowanie płytek

To jednak nie koniec zmian w tym wnętrzu! Wspominałam Wam o malowaniu boazerii. Jedna ze ścian kuchni jest wyłożona nią od podłogi po sufit. Wraz z moją szwagierką, z którą pracowałam podczas tego przedsięwzięcia zdecydowałyśmy się na pomalowanie desek na biało. Niestety farba, którą wybrałyśmy okazała się kiepskim wyborem. Nie będę pisała jaka to farba, za jakiś czas znowu będę malowała boazerię i mam nadzieję, że wówczas produkt okaże się godny polecenia 🙂

Co z tą ścianą? Po czterech warstwach farby w końcu udało się uzyskać efekt, który zaakceptowałyśmy 🙂 W kuchni zrobiło się spójnie i jasno. Czas na dekoracje!

Jak udekorować ścianę w kuchni?

Już sama boazeria jest świetną dekoracją kuchennej ściany. Tutaj boazerii jest na cała wysokość ściany, jednak gdybym miała ją robić od początku to zdecydowałabym się raczej na położenie jej na 2/3 wysokości ściany.

Jeśli stoicie przed decyzją co zrobić ze ścianą w kuchni to możecie:

  • ułożyć płytki (na całości, do 2/3 wysokości ściany)
  • zaszaleć z tapetą lub naklejką ścienną
  • stworzyć galerię z plakatami
  • zamontować relingi z pojemnikami i umieścić w nich zioła lub przydasie
  • postawić dużą witrynkę na zastawę stołową

Naszą ścianę z desek postanowiłyśmy udekorować plakatami. Wybrałyśmy grafiki w ciemnych kolorach z motywem kawy oprawione w czarne ramy. Świetnie kontrastują na białym tle.

Grafiki z motywem kawy i czekoladowych pyszności to: COFFEE POT , CAFFÈ LATTE , COFFEE CUPS , CHOCOLATE BROWNIES.

Wybór plakatów do kuchni nie musi być jednak tak oczywisty i podyktowany powiązaną tematyką. Możecie udekorować ściany jak tylko chcecie. Zobaczcie na zestawy, które przygotowałam dla mojej teściowej zanim zdecydowałyśmy się na motyw kawy.

No dobrze… tutaj mamy nadal temat związany z kuchnią i gotowaniem 🙂 Plakaty te są bardzo popularne i często spotykam je w Waszych kuchniach. To znak, że są naprawdę świetne!

Cytryny i limonki – motywy, które w kuchni możemy spotkać. Najchętniej w drinkach 😉 Kolorystyka jest żywa i nasycona. Te grafiki będą wyglądały pięknie w minimalistycznej kuchni.

Przechodzimy do motywów kwiatowych. Delikatne liście, kropla koloru z pewnością nadadzą kuchennej ścianie charakteru. Możemy je postawić na półce tuż obok ziół, będą tworzyły zgrany zespół.

Pośród wielu dostępnych plakatów na pewno znajdziecie takie, które będę pasowały do Waszych kuchni. A jeśli nie, zawsze możecie do mnie napisać! Chętnie Wam pomogę 🙂

Wracając do kuchni mojej teściowej…

Ogromne zmiany jakie tu zaszyły widać gołym okiem. Pomalowanie i udekorowanie ściany z tv było wisienką na torcie. Zobaczcie jak ta ściana wyglądała przed, a jak prezentuje się teraz!

Na desenio.pl trwa właśnie wyprzedaż, z kodem: ODINSPIRACJI10 otrzymacie dodatkowe 10% rabatu. Kod ważny do 30.06

Wpis powstał we współpracy z marką DESENIO.