Mycie okien to obowiązek domowy, którego wiele osób nie lubi. Na szczęście możemy ułatwić sobie to zadanie za pomocą różnych sprzętów AGD. Jednym z nich jest myjka do okien.

Pierwszą myjkę mój mąż kupił około dziesięciu lat temu. Był to produkt marki Kärcher. Już od pierwszego użycia nie wyobrażałam sobie mycia szyb bez tego sprzętu! Dzięki niemu sprzątanie jest szybsze i przyjemniejsze.

Jak działa myjka do szyb?

Za pomocą spryskiwacza rozprowadzamy na szybie detergent z wodą, a następnie czyścimy powierzchnię padem, który stanowi część rozpylacza. Na koniec myjką z gumową ściągaczką i funkcją podciśnienia zasysamy wodę z detergentem z szyby do zbiornika. Myjka do okien przypomina nieco odkurzacz. Dzięki zebraniu wody z szyby nie musimy wycierać okna papierowym ręcznikiem i martwić się o smugi.

Oczywiście myjki możemy używać także do mycia płytek w kuchni lub łazience, a także do czyszczenia kabiny prysznicowej. Kamienne blaty w mojej kuchni również sprzątam z pomocą myjki Kärcher.

Jaki model myjki do okien wybrać?

Jednym z najbardziej znanych i najczęściej polecanych producentów myjek do okien jest marka Kärcher. Sprzęt znajdujący się w asortymencie tej firmy jest sprawdzony i wyróżnia się bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników. W rankingach zawsze zajmuje czołową pozycję. Jeśli planujesz zakup myjki, zapoznaj się z komentarzami innych na temat danego urządzenia, oraz wybierz produkt, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem:

  • wydajność akumulatora, którą producent podaje w minutach. Najprościej mówiąc, oznacza ona czas pracy urządzenia. Moja myjka po jednym ładowaniu baterii może pracować do ok. 100 minut. Świetną funkcją jest wyświetlanie pozostałego czasu pracy;
  • waga urządzenia to istotny aspekt dla użytkownika. Według mnie im myjka jest lżejsza, tym lepiej. Mycie dużych powierzchni za pomocą lekkiego sprzętu nie będzie męczące;
  • szerokość przyssawki to także kluczowy parametr. Musisz dostosować ją do okien Twojego domu;
  • akcesoria. W naszym poprzednim domu okna miały standardową wysokość, dlatego też umycie ich nie wymagało dodatkowych akcesoriów. Obecnie jednak mają one 2,6 m długości, aby więc sięgnąć do ich górnej części, musiałabym skorzystać z drabiny. Na szczęście istnieje coś takiego jak zestaw lanc teleskopowych. Na jednej z nich montuję myjkę, a na drugiej pad z mikrofibry.

Moja myjka do okien

Na co dzień używamy WV 6 + KV 4 Premium Home Line. Jest to najwyższy model myjki do okien marki Kärcher, który sprawdza się naprawdę dobrze. Ma dużą wydajność (długo pracuje na jednym ładowaniu), ściereczka czyszcząca automatycznie się nawilża, a ssawka ma 28 cm szerokości, co przydaje się zwłaszcza w przypadku okien ze szprosami wiedeńskimi w małych oknach.

Najprościej mówiąc, Pad KV 4 dozuje za nas płyn do mycia szyb, i wibruje, abyśmy sami nie musieli szorować okien. Po skończonej pracy ściereczkę możemy zdjąć i wrzucić do prania. Następnie ściągamy myjką rozprowadzony detergent i gotowe!

PLUSY I MINUSY

+ szybkie mycie

+ brak smug

+ cicha praca

– konieczność mycia okien 😉

Teleskopowe lance

Posiadam także wspomniany wcześniej zestaw lanc teleskopowych. Wysokie okna w salonie myję bez konieczności ustawiania drabiny. Długość lanc możemy regulować w zakresie od 0,6 do 1,5 m. Na jednej montuję myjkę, a na drugiej pad z mikrofibry, co znacząco ułatwia mi pracę.

Czy musimy używać płynu przeznaczonego specjalnie do tej konkretnej myjki? Tak jest to zalecane, z pewnością nie korzystamy z płynu do naczyń, gdyż to uszkadza myjkę, najlepszy jest oryginalny płyn. Z uwagi na to, że jest on koncentratem, produkt jest bardzo wydajny. Co ważne, nie pozostawia smug na oknie, dlatego w połączeniu z myjką jest to dla mnie idealny zestaw do mycia szyb. Możemy go używać do okien, luster, szklanych blatów i kabin prysznicowych.

Więcej szczegółów na temat tego modelu myjki do okien znajdziecie na stronie kaercher.com

Wpis powstał we współpracy z marką Kärcher.