Dlaczego po dwóch latach zdecydowaliśmy się na wymianę okapu kuchennego? Przeczytajcie i zobaczcie sami…


Po dwóch latach od remontu przyszedł czas na zmiany w kuchni. Nie myślę o dekoracjach ale o sprzętach. Czas pokazał, że nie wszystkie nasze decyzje były słuszne. Niestety kuchenka mikrofalowa, piekarnik i okap okazały się nie do końca udanym zakupem. Zdecydowaliśmy, że z czasem będziemy wymieniać to co nie spełnia naszych oczekiwań. Na pierwszy ogień poszedł okap 🙂


Okap kuchenny jest jednym ze sprzętów kuchennych MUST HAVE. Nie wyobrażam sobie codziennego gotowania bez możliwości odprowadzenia nieprzyjemnych zapachów poza kuchnię. Zanim opowiem o naszym nowym urządzeniu chciałabym powiedzieć Wam dlaczego pozbyliśmy się poprzedniego. 


STARY OKAP

Podczas wyboru sprzętu do kuchni zwracaliśmy z Michałem uwagę na takie szczegóły jak prędkość pochłaniania, czy okap posiada filtr węglowy, cenę i oczywiście design. Ja szczególnie zwracam uwagę na wygląd 😀 Nie wiem czy to określenie jest dobre ponieważ pierwszy okap jaki zamontowaliśmy w kuchni ma 2 lata. Czy to dużo jak na sprzęt kuchenny? Oceńcie sami. Powodem wymiany sprzętu nie była usterka czy popsucie się okapu a jego głośność! Tak jak już wcześniej wspomniałam nie wyobrażam sobie by nie włączyć pochłaniacza podczas gotowania a nasz poprzedni sprzęt w tej kwestii niestety zawiódł. Po włączeniu miałam wrażenie jakby startowała rakieta kosmiczna 😀 Plusem otwartej kuchni jest możliwość kontaktu z gośćmi czy domownikami podczas przygotowywania posiłków ale w przypadku uruchomienia starego okapu nie słyszałam ani słowa z tego co do mnie mówili.

NOWY OKAP

Zanim zdecydowaliśmy się na konkretny model dużo czytaliśmy o okapach w internecie. Dużą rolę w podjęciu decyzji odegrały opinie użytkowników a zwłaszcza prawdziwe opinie moich znajomych z instagrama. Popularność okapów marki Globalo początkowo nie była plusem. Bałam się czy faktycznie urządzenia są tak ciche jak o nich mówią 🙂 Dzięki uprzejmości koleżanek miałam możliwość usłyszeć pracę okapów i przekonać się, że są naprawdę ciche!

Zdecydowaliśmy się na model Verta 60.1 Black ze względu m.in. na klasyczny design, prosty i intuicyjny panel sterowania i oczywiście głośność podczas pracy. Zależało nam aby okap wpisał się w klimat naszej kuchni oraz pasował do pozostałych urządzeń… myślę, że się udało. 


DLACZEGO VERTA 60.1 BLACK?
  • może funkcjonować jako pochłaniacz oczyszczając powietrze, które następnie wraca do pomieszczenia kuchennego oraz jako wyciąg wyprowadzając opary poza mieszkanie.

  • posiada wielowarstwowy, wzmacniany filtr aluminiowy, który gromadzi tłuste cząsteczki, a także zapobiega ich osadzaniu się na szafach i sprzętach a filtr węglowy pochłania brzydkie zapachy

  • posiada energooszczędne oświetlenie POWER LED

  • posiada praktyczny, intuicyjny panel sensorowy oraz czytelny wskaźnik LED

  • może pracować w 4 prędkościach . 3 + funkcja boost, która polega na intensywnej pracy okapu przez krótki czas w sytuacji, gdy opary są szczególnie intensywne.

Szczegółowe informacje o okapie Verta znajdziecie pod tym linkiem:

Podczas dokonywania zamówienia zwróciłam uwagę także na obsługę w sklepie. Doradca, z którym rozmawialiśmy miał wiedzę nie tylko stricte sprzedażową ale przede wszystkim techniczną. Wypytał nas jak będziemy montować urządzenie, zwrócił uwagę na istotne kwestie takie jak błędy podczas montażu, doradził jakie akcesoria dobrać by o niczym nie zapomnieć.

Warto wspomnieć o bardzo profesjonalnej obsłudze posprzedażowej. Kupując w sklepie GLOBALO otrzymujesz gwarancję fachowej opieki w zakresie montażu, użytkowania i konserwacji urządzenia.. 

Jeśli jednak okap nie spełni Twoich oczekiwań możesz bez obaw wymienić go na inny model (zwrócić go w ciągu 14 dni).


A jak nasza kuchnia prezentuje się z nowym okapem? Zobaczcie sami…


Jeśli macie pytania dotyczące tego modelu to chętnie na nie odpowiemy 🙂 

Pozdrawiamy Ania i Michał