Twoje dziecko chce robić wszystko to co Ty – sprzątać, gotować, itd? Mówią by nie zabraniać dziecku pomagania w domowych obowiązkach więc ułatwiliśmy synowi pomaganie w kuchni. 

Kuchenny pomocnik prędzej czy później musiał pojawić się w naszym domu 🙂 Leon jest dzieckiem, które lubi przebywać z dorosłymi, „pomagać” podczas prac domowych. W ostatnim czasie podczas przygotowywania obiadu sadzałam go na kuchennym blacie tuż obok siebie ale to rozwiązanie nie było wygodne. Mnie brakowało miejsca roboczego a Leon bawił się wszystkim co było w zasięgu jego rąk. 

Poszukaliśmy na pintereście inspiracji na kitchen helper i po wprowadzeniu kilku zmian Michał przygotował dla Leona specjalny podest z barierką, na którym może stać bez obaw, że spadnie 🙂 

Bazą do kuchennego pomocnika jest taboret Beckvam z Ikea (dostępny TUTAJ). Taboret „schodki” jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – biały, czarny i naturalne drewno. My kupiliśmy taboret z naturalnego drewna (przeszedł w międzyczasie 3 metamorfozy :D).  


Oprócz taboretu Beckvam do wykonania projektu potrzebne było 13 desek o wymiarach:
– 50×4,5×2 cm (4 szt.)
– 32×4,5×2 cm (3 szt.)
– 14,5x5x2 cm (6 szt.)
– drążek 32 cm (może być deska)


Jak Wam się podoba nasza realizacja pomocnika kuchennego? Czy Wasze dzieci też korzystają z takich schodków?


Pozdrawiamy Ania i Michał