Z wizytą w dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. W
ieś w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, niedaleko nas…

_____________

Wybraliśmy się ostatnio z Michałem na krótką wycieczkę motocyklową. Zaledwie 23 km od naszego domu położony jest śliczny dworek, w którym mieszkała Maria Dąbrowska, autorka m.in. „Nocy i dni”. Nie mam pojęcia dlaczego nigdy wcześniej nie byliśmy w tym miejscu. Jest tak blisko, że nie mam żadnego sensownego wytłumaczenia. Miejsce pełne uroku i wspaniałej historii. Warte zobaczenia. 

Zachwyciła mnie kuchnia, w której uroczy wieszak z kapeluszami wyglądał jak kadr z instagrama 😀 Uroczy stołek na giętych nóżkach, wielki kufer i dzban z misą na wodę to rzeczy, które chętnie bym podkradła 😉 

Sam układ dworku jest idealny, mogłabym w nim zamieszkać 🙂 

Kim była Maria Dąbrowska?

Maria Dąbrowska z domu Szumska (ur. 6 października 1889 w Russowie, zm. 19 maja 1965 w Warszawie) – polska powieściopisarka, eseistka, dramatopisarka, tłumaczka dzieł literatury duńskiej, angielskiej i rosyjskiej. Jedna z ważniejszych polskich powieściopisarek XX wieku, autorka tetralogii powieściowej Noce i dnie (1931–1934), za którą była nominowana do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1939, 1957, 1959 i 1960[1]. (wg. wikipediaJeśli macie ochotę wybrać się w to miejsce to szukajcie miejscowości Russów, powiat kaliski, województwo wielkopolskie.

Pozdrawiam Ania