Tanie i proste bombki choinkowe i w dodatku zrobione własnoręcznie! Brzmi świetnie? Zobacz jak w prosty sposób wykonać nietypowe bombki z papieru.

     Jeśli w tym roku masz ochotę aby Twoja choinka wyglądała inaczej niż zwykle to zachęcam do wykonania ich własnoręcznie. Takie dekoracje nie muszą być kiczowate!

Materiały, z których można wykonać efektowne bombki choinkowe to filc, grube nici i szydełko, a także kolorowy papier. Dziś chcę Wam pokazać właśnie bombki z papieru. 

Możesz zrobić stylowe papierowe bombki z dzieckiem. Nie dość, że Wasz dom będzie pięknie udekorowany to spędzicie czas na kreatywnej zabawie 🙂 Takie origami w wersji bardzo podstawowej bo bez zaginania 😀

Papierowe bombki są piękną ozdobą bożonarodzeniowej choinki. Możesz je także wykorzystać do dekoracji okna czy powiesić pod żyrandolem. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni 😉

W tym roku Mikołaj odwiedził mnie wcześniej i dostałam w prezencie urządzenie wielofunkcyjne Canon.

CANON PIXMA TS5351 to urządzenie wielofunkcyjne 3 w 1. Wybór podyktowany był możliwościami urządzenia – druk standardowy, na naklejkach, magnesach, papierze typu „naprasowanka”. Kreatywne urządzenie do niezliczonych projektów DIY 🙂 Opiszę je dokładnie w osobnym wpisie.


     Specjalnie dla Was przygotowałam kilka wzorzystych grafik do pobrania, z których zrobiłam bombki dla siebie. Ja wybrałam czarno-białe wzory, gdyż takie lubię najbardziej jednak z myślą o Was przygotowałam także czerwoną wersję kolorystyczną. Wzory zostały zagęszczone tak by po wycięciu pasków były dobrze widoczne i tworzyły ciekawą dekorację. Możesz wydrukować je na zwykłym papierze w formacie A4 – jednostronnie lub dwustronnie dla uzyskania większego efektu.

Jeśli Twoja domowa drukarka nie daje rady wydrukować grafiki w dobrej jakości możesz skorzystać z lokalnych drukarni, punktów ksero. W Kaliszu polecam zrobić to w Plastyku.

Pliki z grafikami możecie pobrać klikając w poniższy link.Jeśli masz ochotę przygotować papierowe bombki 3D potrzebne Ci będą  drukarka, papier, wełna lub sznurek, drewniane kulki, gilotyna lub nożyczki, igła z dużym oczkiem, opcjonalnie klej. Instrukcja wykonania bombki 3D:

  • wydrukuj papeterię
  • potnij papier na równe paski, moje mają szerokość 1,5 cm
  • rozłóż 6 pasków papieru (jak na zdjęciu poniżej)
  • zawiąż drewnianą kulkę na końcu sznurka
  • połącz ze sobą paski za pomocą igły i sznurka tak by drewniana kulka była od spodu bombki. Jeśli trudno Ci zapanować nad paskami papieru możesz je ze sobą skleić w miejscu gdzie się stykają
  • ponownie przekłuj paski papieru by powstała kula
  • nałóż kolejną kulkę z drewna i zawiąż tak by powstała zawieszka

Instrukcję jak zrobić papierową bombkę 3D lepiej zobrazują zdjęcia. Zobacz jak zrobiłam to krok po kroku.


     Taka trójwymiarowa bombka z papieru będzie efektowną dekoracją. Możesz dobrać do niej łańcuch z drewnianych kulek czy papierowe gwiazdy by Twój dom wyglądał w te święta zjawiskowo! Pamiętaj też o światełkach choinkowych, bez których trudno mówić o magii 😉
Moje bombki zawisły przy kominku. Zrobiłam dwie okrągłe i jedną w innym kształcie by efekt był jeszcze ciekawszy. Możesz wydrukować papeterię na większej kartce, np. A3 lub po prostu ciąć paski wzdłuż kartki A4. Możesz także dodać wełniane chwosty lub zmienić kształt bombki. 


Co sądzisz o takiej dekoracji bożonarodzeniowej?Pozdrawiam Ania