Najpiękniejszą zimową dekoracją jest śnieg, który pokrywa gałązki i obsypuje wszystko dookoła. Warto również powiesić lampki na ganku lub udekorować nimi drzewka w ogrodzie.

Lubimy ozdabiać wnętrza naszych domów, często „wychodzimy” również z dekoracjami na zewnątrz budynku. Ja przystrajam ganek podświetlanymi drzewkami, gałązkami świerku i akcesoriami świątecznymi. W tym roku postanowiłam upiększyć także okno od strony jadalni oraz domek narzędziowy.

Drzewka LED

Prace na ganku rozpoczęliśmy z Michałem od ustawienia i przykręcenia do podłoża podświetlanych drzewek. W zeszłym roku ich nie przymocowaliśmy, dlatego przewracały się przy silniejszym wietrze. Dekoracja ta przypomina brzozę i, nawet gdy lampki są wyłączone, prezentuje się ślicznie. Moje drzewka są ze sklepu costway.pl, ale niestety nie są już dostępne. Znalazłam łudząco podobne na allegro, także możliwe do zakupu w trzech wysokościach, ale nie daję gwarancji, że jest to taki sam produkt.

Minichoinki DIY

W betonowych donicach, w których sadzę sezonowe kwiaty, zimą jest pusto, dlatego postanowiłam je ozdobić. W środek misy wbiłam listwę, do której za pomocą drucika florystycznego przymocowałam świerkowe gałązki. W ten sposób stworzyłam minichoinki.

Wianek

Na drzwiach nie mogło zabraknąć wianka. Ten wykonałam również ze świerku oraz ozdobiłam gałązkami z szyszkami modrzewia. Początkowo wisiał on na drzwiach domku narzędziowego, ale tak bardzo mi się podoba, że zawiesiłam go na drzwiach domu.

Dekoracyjne narty

Nowością na ganku są narty. Myślałam nad zakupem starego drewnianego modelu, ale ich cena wynosi kilkaset złotych i trochę byłoby mi szkoda, gdyby ktoś je ukradł. Nie mamy płotu od frontu, więc muszę brać tę ewentualność pod uwagę.

Te, które widzicie na zdjęciu, to narty z dzieciństwa mojego męża, ale oczywiście po delikatnych przeróbkach z mojej strony. Wystarczyła farba w sprayu, trochę pracy i mamy nietypową dekorację.

Ganek w świątecznej odsłonie bardzo mi się podoba. Jestem ciekawa, co Wy o nim myślicie.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.