Wiatrołap to pierwsze pomieszczenie, które widzimy zaraz po wejściu do domu. Warto, by było efektowne, ale także praktyczne. Poznajcie moje plany na to miejsce.

Nasz wiatrołap ma wymiary 295×175 cm, jest otwarty na korytarz. Nie jest zatem mały, ale dość wąski, przez co nie planuje tutaj dużej zabudowy, czy większych mebli. Podczas projektowania domu wiedziałam, że wielkie szafy do sufitu to nie moja bajka. Zmniejszyłam wiatrołap na rzecz większej łazienki. Na wprost wejścia postawiłam starą szafę, którą znalazłam na olx. To w niej będziemy wieszać okrycia wierzchnie, których aktualnie używamy. Pozostałe wiszą w garderobie. Jestem w trakcie odnawiania tej szafy. Niebawem pokażę Wam metamorfozę.

W wiatrołapie będzie też kilka wieszaków na kurtki gości, konsola, lustro, biała boazeria i cegła. Jesteście sobie to w stanie wyobrazić? Jeśli nie to zerknijcie na wizualizacje.

CEGŁA

Mieszkamy w tym domu od prawie dwóch miesięcy i ciągle mam w głowie, że brakuje mi czegoś starego, czegoś co dodałoby nowym wnętrzom charakteru. Są moje wymarzone drewniane belki na suficie, ale po głowie ciągle chodziła mi też cegła. Uznałam, że połączenie jej z białą boazerią będzie ciekawe.
Jakiś czas temu zamówiłam kilka próbek cegieł z retrocegła.pl, ale nie zdecydowałam się na żadną. Następne próbki przyszły ze sklepu elkaminodom.pl. Dwie od razu wpadły mi w oko. Po pokazaniu ich Michałowi wybrał te same. Pozostała decyzja, którą z dwóch wybrać. Nie zdradzę Wam, którą wybraliśmy. Zobaczcie później.

BOAZERIA

Boazeria to nie tylko efektowna dekoracja ściany, ale także praktyczne rozwiązanie, gdy mamy dzieci lub zwierzaki. Jest odporna na zarysowania, wgniecenia i łatwo ją wyczyścić.

MEBLE

Tak jak wspomniałam na początku wpisu, nie planuję dużej szafy w wiatrołapie. Na jednej ze ścian stanie konsola, a nad nią zawiśnie lustro. Po przeciwnej stronie znajdzie się miejsce na ławeczkę. Naprzeciw wejścia stanęła stara szafa, którą znalazłam na olx. Jestem w trakcie jej odnawiania. Będzie w kolorze oliwkowej zieleni z palety farb Dulux Szybka Odnowa Meble.

Dziś wiatrołap wygląda jak na zdjęciu poniżej. Zawisło już duże lustro Scandi od GieraDesign. Komoda z JYSK stoi tu tymczasowo, do czasu aż nie znajdę konsoli, która mi się spodoba. Lampa stołowa i wisząca jest ze sklepu lampy.pl.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.