Jak ze styropianowych jaj zrobić ciekawą dekorację wielkanocną? Do wykonania tej ozdoby wykorzystałam popularną metodę łączenia farby z sodą oczyszczoną i fusami z kawy.

Styropianowe jajka możemy kupić już za kilka złotych na allegro. Za większe, jak na przykład 30 centymetrowe zapłacimy około 15-19 zł. Takie jajko jest bazą do stworzenia ciekawych dekoracji wielkanocnych. Czasem wystarczy je pomalować farbą, można je także okleić piórkami, albo obsypać brokatem. Wszystko zależy co nam w duszy gra.

Ja do ozdoby styropianowych jaj postanowiłam użyć farby, sody i fusów z kawy. To dość popularny trik na zdobienie przedmiotów w ostatnim czasie. Jak dokładnie to wygląda?

Potrzebujesz:

Styropianowe jajka
Farbę (dowolną)
Sodę oczyszczoną
Fusy z kawy
Pędzel

Do farby dodaj sodę oczyszczoną w proporcji (2:1). Wymieszaj i nałóż na jajka za pomocą pędzla. Nie musisz tego robić równomiernie, dokładnie, lepiej jeśli ruchy będą w różnych kierunkach, w niektórych miejscach nałóż więcej farby. Gdy farba lekko wyschnie nałóż fusy z kawy. Zrób to nierównomiernie, czasem zmieszaj fusy z kawą. Możesz też docisnąć fusy rękoma. Pozostaw do wyschnięcia.

By jajka stały samodzielnie możesz je przykleić na klej na gorąco. Możesz też ustawić jajka na gałązkach, lub w mchu. Świetnie będą wyglądały w towarzystwie świeżych kwiatów.

komoda JYSK, lustro GieraDesign, taca By Malka Art, lampa Lampy.pl, dzbanek Villa Italia, figurka SF meble.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.