Jeszcze zdążysz zrobić stroik wielkanocny! Zobacz jak szybko można stworzyć piękną ozdobę świąteczną.

Do udekorowania domu uwielbiam wykorzystywać żywe kwiaty. Zwłaszcza teraz, gdy na lokalnych tarach pojawiły się żonkile, hiacynty i szafirki warto stworzyć świąteczną dekorację. O ile przed świętami Bożego Narodzenia wpadam w wir przygotować i dekoruję dom jak szalona, tak dekoracje wielkanocne nie należą do moich ulubionych. Nie przepadam za żółtymi kurczaczkami, stawiam na żywe kwiaty i kilka detali, które kojarzą się z nadchodzącymi świętami.

Wczoraj zrobiłam wykorzystując drewnianą skrzyneczkę, szafirki, rafię dekoracyjną (sianko) i gniazdo z jajeczkami. Wszystkie elementy miałam w domu, więc dekoracja powstała w kilka minut. Jeśli chcecie zrobić podobną dekorację zajrzyjcie na allegro, by zamówić niezbędne rzeczy. Zostawiam Wam link do: skrzynki, sianka, gniazd. Po kwiaty musicie się wybrać na ryneczek lub do kwiaciarni 😉

Drewnianą skrzyneczkę możecie zabezpieczyć woskiem, farbą lub zostawić surowe drewno. Pamiętajcie, by jej środek wyłożyć folią. Następnie włóżcie do niej kwiaty. Pozostawcie je w doniczkach.

Pomiędzy kwiaty włóżcie rafię lub inne dekoracyjne sianko. Na wierzchu połóżcie gniazdko z jajeczkami. Dla mnie tyle wystarczy, ale możecie dodać również inne dekoracje, które lubicie – zajączki, a może kurczaki.

Jeśli chcecie zobaczyć film, na którym pokazuje jak zrobiłam ten stroik to zajrzycie do rolek na moim Instagramowym profilu @odinspiracjidorealizacji