Ten wpis powinnam zacząć od słów Kochany Święty Mikołaju byłam bardzo grzeczna w tym roku, dlatego proszę o…..

    Lubię tworzyć wish listy, mobilizują mnie do tego by dążyć do ich realizacji. Tworzenie tak zwanych map marzeń np. w formie moodboardów przyblliża nas do realizacji celu o 40%. Ktoś kiedyś tak napisał i ja w to wierzę 🙂 Moja dzisiejsza lista marzeń dotyczy sprzętów domowych. Nie jestem perfekcyjną Panią domu, nie lubię gotować, lubię za to sprzątać. Lubię też ułatwiać sobie codzienne obowiązki. Po pierwsze dzielimy się nimi z mężem. Po drugie kupujemy sprzęty, które oszczędzają czas i wyręczają nas choćby w minimalnym stopniu.

    Zupełnie przypadkowo większość sprzętów jest biała lub czarna 😀 Co poradzić, że oprócz praktycznych aspektów liczą się dla mnie także walory estetyczne.


 LINK DO PRODUKTU: stacja pary, robot mopujący, myjka do okien, suszarka bębnowa, blender, ekspres do kawy, odkurzacz pionowy, thermomix.


SUSZARKA BĘBNOWA

Czy muszę wyjaśniać dlaczego suszarka bębnowa znajduje się na liście moich marzeń? 😀 Chyba każda osoba, która robi pranie, rozwiesza je i prasuje wie jakim ułatwieniem byłaby suszarka. Koniec tematu 😀


URZĄDZENIE MOPUJĄCE

Jakiś czas temu pisałam Wam o robocie odkurzającym iRobot Roomba. O tym czy warto go kupić pisałam w tym wpisie irobot roomba – czy warto go kupic.  Dziś mogę Wam powiedzieć, że nie wyobrażam sobie, że mogłoby go nie być! Włączam go prawie codziennie. Teraz marzę o urządzeniu mopującym, które wyczyści podłogi za mnie. Raz w tygodniu wyciągam tradycyjny odkurzacz (czasem rzadziej :D). Robot mopujący Braava® serii m wydaje mi się idealnym rozwiązaniem do naszego domu – znajdziesz go m.in. w sklepie irobot.pl 


STACJA PARY

Od 6 lat używam stacji parowej do prasowania. Polecam każdemu kto lubi prasować, a w szczególności tym, którzy nie lubią. Prasowanie jest przyjemniejsze i szybsze. Moja aktualna stacja pary jest marki Tefal, to model Total Protect X-pert Control GV8980. Mimo upływu czasu działa bez zarzutu. Zdarzało się, że wyrzucała z siebie „brązową breję” ale dzięki Agnieszce z architektporządku.pl wiem dlaczego tak się działo i problem minął. Dlaczego chcę nową stację pary? Jak wiecie niedługo (mam nadzieję) przeprowadzimy się do nowego domu i chciałabym zostawić generator pary mamie a sobie sprawić nowy model 😉


MYJKA DO OKIEN

Kolejnym sprzętem, który jest na liście to myjka do okien. W tej chwili używam starego modelu marki Karcher. Niestety zaczął szwankować dlatego rozglądam się za nowszym modelem.


ODKURZACZ PIONOWY

Mam wrażenie, że w ostatnim czasie psuje się wszystko w naszym domu. Myjka do okien, blender ręczny a teraz odkurzacz pionowy. Używam go zamiast zmiotki. Jest zawsze pod ręką gdy coś się rozsypie w kuchni. Jeśli nie uda się naprawić tego, który mam to niestety szykuje się kolejny wydatek.


BLENDER RĘCZNY

Kolejne urządzenie, które zepsuło się i nie ma odwrotu. Blender ręczny jest niezastąpiony w przypadku przygotowywania zupy-krem. Miksuję zupę bezpośrednio w garnku. Przelewanie jej do blendera kielichowego to utrapienie 😀


THERMOMIX

Tuż po suszarce bębnowej jest to jedno z moich wielkich marzeń. Thermomix tak zachwalany przez użytkowniczki, że nawet mnie kusi. Liczę, że sprawi, ze codzienne gotowanie będzie szybsze i przyjemniejsze. Tylko ta cena…..


EKSPRES DO KAWY

Zostawiłam do na koniec ponieważ ekspres do kawy, który teraz mam działa. Minusem jest jednak jego głośność. Dodatkowo zauważyłam, że zaczął gorzej spieniać mleko. Nie wiem czym jest to spowodowane. Niestety po „wizycie” w serwisie nic się nie zmieniło. Może kiedyś wymienimy go na lepszy model 😉 Póki co parzy pyszną czarną kawę.

A co jest na Twojej wish liście? 🙂