Wiem, ze często boicie się tapetowania, konieczności użycia kleju do tapet, jakiego kleju użyć do danej tapety, czy dobrze położycie tapetę. Mam dla Was alternatywną propozycję na udekorowanie ściany.

    Co mam na myśli? Naklejkę ścienną! Jeszcze do niedawna naklejka ścienna kojarzyła mi się z widokiem na góry lub kadrem z palmami i plażą 😀 I absolutnie nie krytykuję takich wyborów bo o gustach się nie dyskutuje i każdy robi w swoim domu to na co ma ochotę. Sama miałam podobną naklejkę w poprzednim mieszkaniu. Wychodząc z niego na drzwiach wejściowych widniał kadr na wąską prawdopodobnie grecką uliczkę z typowymi dla tego regionu pnączami o kwiatach w kolorze fuksji 😀

    Poszukując inspiracji do kolejnych metamorfoz natknęłam się na ciekawe naklejki ścienne w sklepie posterlounge.pl. 

Wśród ogromnej ilości wzorów możemy wybrać motyw kwiatowy, botaniczny, zwierzęcy a także abstrakcyjny i wiele, wiele innych. Jak ja się cieszę, że dziś naklejki ścienne mogą być prawdziwą dekoracją. Zobaczcie te wzory i kolory:


    Do swojego kącika biurowego szukałam naklejki z roślinami, liśćmi czy gałązkami. Motyw botaniczny jest teraz bardzo modny i dobrze, bo wygląda ślicznie. Jednak gdy zobaczyłam obraz „Birds of Winter” od razu się w nim zakochałam. I mimo, że to obraz typowo zimowych ptaków to pięknie komponuje się z letnimi akcentami w moim mieszkaniu 🙂

    Wydruk wykonany jest na materiale samoprzylepnym (240 g/m²) strukturą przypominającym płótno. Charakteryzuje się maksymalną ostrością kolorów i wysoką odpornością na promieniowanie UV. Powierzchnia jest satynowa a naklejka łatwa do naklejania i odklejania. Co ważne, nadaje się do wszystkich gładkich powierzchni.


    Naklejka była zapakowana bardzo starannie a paczka bezpiecznie dotarła do mnie bez żadnych uszkodzeń. Dodatkowo zamówiłam dwa plakaty w drewnianych ramach, które kolorystycznie nawiązują do naklejki ale pokażę Wam je w kolejnym wpisie. 

Przygotowanie i nakładanie naklejki na ścianę.

    Pamiętaj aby przed nałożeniem naklejki przygotować ścianę. To nic skomplikowanego. Wystarczy wytrzeć ją z kurzu. Ja użyłam wilgotnej ścierki z mikrofibry i poczekałam aż powierzchnia wyschnie.

Na ścianie zaznaczyłam odległości tak by naklejka była po środku ściany. Narysowałam także poziomą linię, która wyznaczała górną krawędź naklejki.

Następnie odkleiłam papier zabezpieczający od góry naklejki. Przykleiłam naklejkę do ściany i stopniowo odklejałam papier zabezpieczający. Jednocześnie wygładzałam powierzchnię raklą z filcem, dzięki czemu nie powstały pęcherzyki powietrza.

Pamiętaj by wygładzać naklejkę od środka w kierunku boków. Zobacz jak to wyglądało:


    Efekt finalny jest fantastyczny! Naklejka ścienna o satynowym wykończeniu i intensywnych kolorach wygląda fantastycznie. Biała ramka z listew dekoracyjnych podkreśliła intensywność barw i sprawiła, że całość wygląda elegancko.

Zobaczcie nową dekorację ścienną a za jakiś czas pokażę Wam moje mini biuro w całości 🙂 Pojawi się nowe biurko, krzesło i kilka dodatków.


Jak możemy wykorzystać naklejki ścienne:

1. Jako dekorację ścienną
2. Wyklejając wnętrze szuflad
3. Przykleić na „plecy” witrynki czy szafy
4. Okleić nimi stare pudełka
5. Okleić nimi książki
6. Przykleić do tacy

Jak Wam się podoba? Jakie zastosowanie naklejki wybralibyście dla siebie? Mam dla Was 15% rabat na zakupy w sklepie posterlounge.pl, który jest ważny do 08.11.2020

KOD: INSPIRACJA15

PS. Na moim instagramowym profilu @odinspiracjidorealizacji
możecie obejrzeć film o tym jak powstała ta dekoracja na ścianie.