Wybór wypełniacza do prezentu zależy od charakteru prezentu i osoby obdarowywanej. Elegancki upominek zyska na wrażeniu dzięki jedwabnej bibułce, a rustykalny podarunek będzie pięknie wyglądał na sianie lub wełnie drzewnej.

Wygląd prezentów — wypełniacze i inne dodatki 

Sposób, w jaki prezent jest zapakowany, buduje napięcie i ciekawość przed jego otwarciem. Pięknie zapakowany podarunek sprawia, że obdarowany czuje się wyjątkowy już na pierwszy rzut oka. To jak oprawa dla dzieła sztuki – zanim ktoś zobaczy obraz, podziwia ramę. Opakowanie i wypełnienie dodają elegancji prezentowi. Rozpakowywanie prezentu to chwila pełna oczekiwania. Im bardziej przemyślane opakowanie, tym bardziej emocjonujący proces – każdy krok to odkrywanie tajemnicy. Ładne wypełnienie wewnątrz opakowania czy dekoracje mogą wprowadzić element zaskoczenia i dodatkowej radości.

Dopracowane opakowanie pokazuje, że włożyłeś czas i wysiłek nie tylko w wybór prezentu, ale także w sposób jego wręczenia. To wyraz troski i personalizacji – dowód, że prezent nie jest przypadkowy. Piękne opakowanie może być ozdobą samą w sobie. Niektóre opakowania są tak eleganckie i przemyślane, że obdarowany zachowuje je jako pamiątkę lub używa ponownie, co dodaje wartości prezentowi.

Wypełniacz do prezentów — jaki może być? 

Estetyczne wypełniacze są równie ważnym dodatkiem do pakowania prezentów, jak opakowania czy ozdobny papier pakowy. Wypełniacze pozwalają wypełnić puste przestrzenie, przeciwdziałając tym samym przesuwaniu się prezentu w opakowaniu. Często wypełniacz do prezentów stanowi także dodatkową warstwę, która wydłuża rozpakowywanie prezentu, a więc czyni je jeszcze ciekawszym procesem.  

Wypełniacze do prezentów to element, który pełni zarówno funkcję praktyczną (ochrona zawartości), jak i estetyczną (dodanie elegancji i wyrafinowania). Mogą być wykonane z różnych materiałów, zależnie od stylu, budżetu czy ekologicznych preferencji. Do wyboru masz różne rozwiązania:

  • papierowy eko wypełniacz — krępa, bibuła, papierowe ścinki (często wykonane z recyklingu),
  • materiały tekstylne — bawełna, len, jedwab, które można potem wykorzystać, a także filc, który poddaje się formowaniu lub przezroczysta organa,
  • naturalne materiały — idealna do rustykalnych prezentów jest słoma lub siano; kupić wypełniacz można także z wełny drzewnej, suszonych kwiatów lub mchu,
  • wypełniacze syntetyczne — ptaka lub gąbka dekoracyjna, która często są stosowane przy szkle i porcelanie; ścinki foliowe, styropianowe kulki,
  • jadalne wypełniacze — świetne przy prezentach dla dzieci; ciekawie wyglądają także suszone owoce czy orzechy, szczególnie przy prezentach świątecznych.

Ekologiczne wypełniacze — wypełniacz papierowy, biodegradowalny, z bibuły

Ozdobne wypełnienie może być także nieszkodliwe dla środowiska. Syntetyczne poduszki powietrzne, kulki styropianowe to niekoniecznie najbardziej ekologiczne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie można jednocześnie zadbać o atrakcyjny wygląd prezentu i ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko. Do wyboru jest co najmniej kilka ekologicznych alternatyw.  

  • Wypełniacze papierowe z recyklingu — ścinki można wykorzystać na wiele twórczych sposobów. Sięgnięcie po nie w funkcji wypełniacza do prezentów jest z pewnością lepszym rozwiązaniem niż wypełnianie pudełka styropianem.
  • Naturalne materiały, jak słoma, siano czy mech — świetnie się prezentują, są bardzo kreatywnym rozwiązaniem, a do tego często przepięknie pachną, dając dodatkowe piękne wrażenia podczas odpakowywania prezentu.
  • Materiały wielokrotnego użytku, np. tkaniny — je z kolei można wielokrotnie i na różne sposoby wykorzystać, zamiast wyrzucać wypełnienie zaraz po otwarciu prezentu. 

Wpis powstał we współpracy z marką Empik.